24.02.2013 15:20 0

Muzyka mojej duszy dzisiaj w Redzie

24 lutego w Kościele św. Antoniego w Redzie odbędzie się koncert charytatywny dla dzieci chorych na nowotwory „Muzyka mojej duszy”. Występy rozpoczną się o 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Koncert został zorganizowany przez burmistrza miasta Redy – Krzysztofa Krzemińskiego i proboszcza parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego – ks. kanonika Jana kowalskiego, przy współudziale fundacji Podaruj mi Życie.

WYKONAWCY:

JACEK SZYMAŃSKI – tenor DARIUSZ S. WÓJCIK – bas ANDRZEJ NANOWSKI - fortepian

  1. J. Haydn - Vidit suunm dulce natum…aria tenorowa z oratorium „Stabat Mater”
  2. St. Moniuszko - Hymn do Pana Jezusa
  3. J. Żukowski - O Chryste
  4. C. Franck - Panis Angelicus
  5. C. Saint - Saens - Ave Maria
  6. Fr. Schubert - Ave Maria
  7. G. Donizetti - Ave Maria
  8. St. Moniuszko - pieśń Kapral
  9. St. Moniuszko - pieśń Znasz-li ten kraj
  10. C. Francois & J. Revaux - My way piosenka z repertuaru Franka Sinatry
  11. I Kalmann - op. „Księżna Cyrkówka” - aria Mistera X Te cudne oczy
  12. C. Schoemberg - musical “Les Miserables” - pieśń Javerta Gwiazdy
  13. I. Kalman - op. „Hrabina Marica” – Graj cyganie
  14. M. Leigh – musical „Człowiek z La Manchy” – song Don Kichota Śnić sen

JACEK SZYMAŃSKI – tenor

Ukończył gdańską Akademię Muzyczną. Współpracuje z Operą Bałtycką, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Operą w Szczecinie. Wiele koncertuje, wykonując różnorodny repertuar: od form oratoryjnych po pieśni i piosenki. Jako wykonawca partii Dzidziego brał udział w radiowym wykonaniu Hrabiny Moniuszki. W repertuarze posiada m.in. takie partie, jak: Almaviva w Cyruliku sewilskim, Ernesto w Don Pasquale, Damazy w Strasznym dworze, Tamino w Czarodziejskim flecie, Kamil w Wesołej wdówce, Mr X w Księżnie cyrkówce, Parpignol w Cyganerii, Borsa w Rigoletto, Don Basilio w Weselu Figara, Triquet w Eugeniuszu Onieginie, Brighella w Ariadnie na Naxos oraz Monostatos w Czarodziejskim flecie.

DARIUSZ S. WÓJCIK – bas

Śpiewak (bas), aktor, reżyser, scenarzysta, animator życia kulturalnego. Studia obejmujące dwa kierunki, wokalny i aktorski, ukończył z wyróżnieniem w 1989 roku. Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem Henryka Bisty, śpiew solowy studiował u prof. Anny Bartoszyńskiej. Wieloletni solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Odtwórca licznych ról m.in. w spektaklach Jerzego Gruzy. Z zespołem Teatru Muzycznego w Gdyni odbył liczne tournee po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemczech. Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonał z ogromnym sukcesem partię Frosha w operetce „Zemsta Nietoperza” - J. Straussa. Współpracuje z Agencją Otto w Kolonii (Niemcy), z którą koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji.

ANDRZEJ NANOWSKI – fortepian

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego oraz śpiewu solowego, który ukończył pod kierunkiem prof. Zofii Janukowicz - Pobłockiej. Studiował również kompozycję. Laureat Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat nagród specjalnych dla najlepszego akompaniatora w Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu. Od wielu lat współpracuje z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis jako klawesynista i organista, realizując basso continuo. Z zespołem tym dokonał szeregu nagrań płytowych i telewizyjnych. Brał udział w wielu festiwalach muzyki kameralnej, m. in.: we Francji, Niemczech, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii oraz Izraelu. W 2002 roku otrzymał nominacje do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za skomponowanie "Requiem Piaśnickiego". W 2003 roku przyznany mu został Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury. Doktor Andrzej Nanowski jest wykładowcą na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku gdzie łączy dwie specjalności: pedagoga śpiewu oraz pianisty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...