Informacje z dróg

19.07.2018

15:49

Na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi, na wysokości galerii handlowej i sklepu meblowego doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:26

W powodu stłuczki zakorkował się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Wolniej pojedziemy też S6-stką od Matarni do Osowej na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, to z powodu robót drogowych utrzymują się spowolnienia na wspomnianej Morskiej, na Grabówku. W Rumi przybyło aut na węźle drogowym w pobliżu wiaduktu, natomiast w Redzie zdecydowanie zagęścił się ruch na Puckiej – od Gdańskiej do skrzyżowania z aleją Lipową. Przez Wejherowo sprawnie można przejechać tranzytem w obie strony. Utrzymuje się spory ruch na Chopina i w obrębie śródmieścia, czyli na 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem jest co najwyżej umiarkowany. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Zwiększył się ruch nad samym morzem, zwłaszcza z Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Problemy może też sprawiać dojazd wojewódzką 216-stką do Władysławowa od strony Swarzewa. Trasa przez Półwysep Helski przytyka się w Chałupach, Jastarni i Juracie.

08:29

Coraz większy ruch da się zaobserwować w stronę morza. Co prawda, nie ma jeszcze kilometrowych korków na wojewódzkiej 216-stce, ale punktowe spowolnienia pojawiają się już w Celbowie, w centrum Pucka, przed rondem w Gnieżdżewie, a przede wszystkim – przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Póki co, można jeszcze dość sprawnie dotrzeć do Helu i pokonać drogę wojewódzką nr 215 między Władysławowem, Jastrzębią Górą a Karwią. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem przybyło nieco aut w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się spory ruch na ulicy Chopina. Wolniej pojedziemy też 12 Marca i Roszczynialskiego. W Redzie stopniowo przybywa pojazdów na Puckiej, w okolicach zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni coraz trudniej jest pokonać Hutniczą, zwłaszcza w okolicach estakady. Zwalniamy też na Morskiej, na Grabówku, gdzie ciągle pracują drogowcy. Dobre wieści płyną z Obwodnicy Trójmiasta – nigdzie nie występują utrudnienia. Podobnie jest też na zjazdach z ekspresówki. Zmalały też korki przed rondem na krajowej 20-stce w Chwaszczynie.

07:25

Czwartkowy poranek na drogach regionu zapowiada się spokojnie i mamy nadzieję, że te prognozy utrzymają się jak najdłużej. Na razie krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem raczej świeci pustkami. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie i Luzinie. Niewielki ruch panuje też w samym Wejherowie. Wolniej pojedziemy na pewno remontowaną ulicą Chopina, natomiast najbardziej płynność ruchu mogą zaburzać sygnalizatory świetlne i rogatki na przejazdach kolejowych. Bez większych problemów przejeżdżamy przez Redę w stronę Rumi. Tutaj ze spowolnieniem trzeba się liczyć przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Dość tłoczno jest też na Dębogórskiej. Na północy Gdyni również nie ma o tej porze szczególnych utrudnień na drogach. Lekko przytyka się Morska od Cisowej do Chyloni i przybywa pojazdów na Hutniczej, od skrzyżowania z Pucką do estakady. Kilkusetmetrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą wcześniej Morską. Poza tym nie ma zatorów na S6-stce. Około kilometrowe spowolnienie utworzyło się za to na krajowej 20-stce, przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. W powiecie puckim wolniej pojedziemy drogę z Leśniewa do Darzlubia. Powoli przybywa też aut w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Lekko korkuje się również dojazd do ronda we Władysławowie, mniej więcej od wylotu Drogi Chłapowskiej na Gdańską. Zarówno drogi do Karwi, jak i do Helu są w pełni przejezdne.

18.07.2018

09:27

Po kolizji na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Karwin, utrzymują się poważne utrudnienia w ruchu. Korek na jezdni w stronę Gdyni rozciąga się już praktycznie do Matarni aż do Wielkiego Kacka. Inna spowolnienia na ekspresówce można napotkać między Kowalami a Karczemkami oraz przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Wspomniana Morska jest dość poważnie zakorkowana w stronę centrum miasta, na odcinku od estakady do Grabówka. W Rumi około półkilometrowy zator rozciąga się na Sobieskiego, od Janowa w stronę wiaduktu. W Redzie natomiast przytyka się ulica Gdańska, od Obwodowej do Łąkowej. Wolniej pojedziemy też Pucką przy zjeździe na Gdańską oraz w pobliżu przejazdu kolejowego, na pasie w stronę Rekowa. Sprawnie za to można przejechać przez Wejherowo. Największe utrudnienia możliwe są na ulicach Chopina, Sobieskiego i 3 Maja. Odpuściły już poranne korki na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia można jeszcze napotkać w Luzinie i Gościcinie. Na północy regionu zwalniamy na wojewódzkiej 218-stce przy dojeździe do Jeziora Dobre i przed rondem w Krokowej. Zdecydowanie przybyło pojazdów nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, od Karwi, przez Jastrzębią Górę, Chłapowo aż do Władysławowa. Wolniej pokonamy odcinek Swarzewo–Władysławowo. Zagęścił się też ruch na Półwyspie Helskim, co widać zwłaszcza w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni.

07:28

Powoli i niespiesznie zaczynamy drogowy poranek w regionie. Spokojnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie przestoje są możliwe w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie, choć nigdzie tam nie ma uciążliwych zatorów. To samo można powiedzieć o ulicach Wejherowa, choć tutaj zwalniamy na remontowanej ulicy Chopina. Przez większych przeszkód przejeżdżamy również ulicami Redy i Rumi w kierunku Gdyni. Tutaj korkuje się dopiero Morska od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Wolniej pojedziemy też wspomnianą Morską w stronę śródmieścia na Grabówku. Stopniowo przybywa również aut przy dojeździe do Obłuża od strony Pogórza i na Hutniczej. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni trzeba się liczyć z około półkilometrowym zatorem. Sama obwodnica korkuje się na odcinku między węzłami Kowale i Karczemki, na jezdni w kierunku Gdyni. Inny korek napotkamy na drodze krajowej nr 20, przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. W powiecie puckim wolniej pojedziemy drogą z Łebcza do Władysławowa. Przybyło też aut na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza w okolicach Karwi, Chłapowa i Jastrzębiej Góry. Wojewódzka 216-stka w stronę Helu na razie jest w pełni przejedna.

17.07.2018

09:28

Nadal trwa usuwanie skutków zderzenia dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 216 w Rekowie Górnym. Obecnie utrudnienia drogowe utrzymują się jeszcze na odcinku od skrzyżowania z ulicą szkolną aż do alei Lipowej w Redzie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, podobnie jak przez cały poranek, panuje spokój. Nieznacznie spowolnienia są jeszcze możliwe w Luzinie przed światłami i w Gościcinie. W Wejherowie możliwe są delikatne utrudnienia na dojeździe do miasta od strony Bolszewa. Poza tym zagęścił się ruch w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Z powodu budowy nowego ronda nie rozpędzimy się też na Chopina. W Rumi z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć przy zjeździe z ulicy Towarowej na Sobieskiego. Poza tym w mieście odpuściły już poranne korki. Podobnie jest zresztą w Gdyni, gdzie wolniej pojedziemy jedynie Kwiatkowskiego, Hutniczą i Pucką. Obwodnica Trójmiasta na całej długości pozwala na płynną jazdę. Niewielki zator jest możliwy tylko na zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Na północy regionu coraz więcej aut zmierza w stronę plaż. Widać to przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Całkiem spore sznury pojazdów da się też dostrzec wzdłuż linii brzegowej, czyli na wojewódzkiej 215-stce od Karwi do Władysławowa. Droga do Helu jest w pełni przejezdna, choć lekko przytyka się w Chałupach, Kuźnicy i przed rondem w Jastarni.

08:26

Po zderzeniu dwóch samochodów na wojewódzkiej 216-stce, do którego doszło przed godziną 7:00 w Rekowie Górnym, występują utrudnienia w ruchu na tym odcinku. Zator w obie strony liczy około kilometra. Dość sprawnie można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś można napotkać na spowolnienia, to jedynie w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie większy ruch utrzymuje się na Chopina i wjeździe do miasta wojewódzką 218-stką od strony północy. Punktowe spowolnienia są też możliwe na I Brygady Pancernej, na jezdni w stronę Śmiechowa. W Redzie przybyło aut przede wszystkim na Puckiej, na zjeździe w stronę ulicy Gdańskiej. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy ulicą Sobieskiego, na wysokości skrzyżowania z Sabata. Biegi redukujemy też na Dąbrowskiego. Na północy Gdyni przybyło aut na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Nie rozpędzimy się też na Morskiej, na Cisowej i na Grabówku, na jezdni w kierunku śródmieścia. Ponad kilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni. Spory tłok utrzymuje się też na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. W powiecie puckim wolniej pojedziemy drogą z Dębogórza do Kosakowa. Spory tłok panuje też na drodze między Łebczem a Władysławowem. W samym mieście przytyka się Droga Chłapowska i okolice ronda. Tymczasem na drodze do Helu nie ma większych utrudnień. Nieco większy ruch panuje na nadmorskiej 215-stce między Chłapowem, Jastrzębią Górą a Karwią.

07:26

Największy ruch da się obecnie zaobserwować na ulicach dojazdowych do Trójmiasta. Póki co, przez Redę i Rumię można jeszcze przejechać bez utrudnień. Te pojawiają się dopiero na ulicy Morskiej, na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na estakadę. Wolniej pojedziemy też Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni uformował się około półkilometrowy zator. Na ekspresówce niewielkich utrudnień trzeba się spodziewać przy dojeździe do Wielkiego Kacka od strony Osowej. Z powodu stłuczki na ulicy Spacerowej w Gdańsku korkuje się zjazd w stronę Oliwy. Ponad kilometr liczy też korek przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie od strony Miszewa. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa z punktowymi spowolnieniami trzeba się liczyć na odcinku z Luzina do Kębłowa i w Gościcinie. W samym Wejherowie panują dość dobre warunki do sprawnego przemieszczania się po ulicach. Nieco większe zagęszczenie ruchu da się zaobserwować na ulicach Chopina i Sobieskiego. Na drogach powiatu puckiego o poranku ruch jest raczej znikomy. Sprawnie można pokonać wojewódzką 216-stkę – od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Na razie bez większych problemów da się też przejechać drogą wojewódzką nr 215 od Karwi do Władysławowa.

16.07.2018

09:28

Na Obwodnicy Trójmiasta utrzymuje się około trzykilometrowe spowolnienie między węzłami Południe a Karczemki na jezdni w kierunku Gdyni. Poza tym półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Inne odcinki są w pełni przejezdne. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Przytyka się lekko Unruga w pobliżu estakady i Morska na Cisowej. Biegi redukujemy też na Hutniczej i Puckiej. W Rumi nadal dość tłoczno jest w okolicach krzyżówki Sobieskiego z Sabata, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Redzie już bardzo tłoczono jest przy zjeździe z Gdańskiej na Pucką. Korek utrzymuje się aż do przejazdu kolejowego, czyli na pasie w stronę Rekowa. Jeśli chodzi o Wejherowo, to utrzymuje się spory ruch na Chopina, a także na Przemysłowej w stronę Bolszewa, na 12 Marca i Sobieskiego. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Luzinie i Gościcinie. W powiecie puckim coraz tłoczniej jest na wojewódzkiej 216-stce. Przytyka się więc samo centrum Pucka i dojazd od Swarzewa do Władysławowa. Najwięcej aut można napotkać na Gdańskiej we Władysławowie – od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Z kolei trasa przez Półwysep Helski najmocniej przytyka się w Chałupach i Jastarni. Droga między Władysławowem a Jastrzębią Górą najbardziej korkuje się w Cetniewie i Chłapowie. Nie rozpędzimy się też w Karwi.

07:26

Niezłe warunki drogowe panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Ze spowolnieniami trzeba się jednak liczyć z Bożympolu i Gościcinie, choć nie są to kilometrowe zatory. Na razie od korków wolne są również ulice Wejherowa. Nieco większe zagęszczenia ruchu da się zauważyć na ulicy Chopina, co ma związek z budową nowego ronda. W Redzie z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na ulicy Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. Natomiast w Rumi wolniej pojedziemy w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni nie rozpędzimy się na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, czyli w stronę centrum. Podobnie jest na Hutniczej, choć na razie przejazd tą ulicą odbywa się w miarę płynnie. Żadnych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Około półkilometrowy zator uformował się przed rondem Chwaszczynie na krajowej 20-stce, na dojeździe od strony Miszewa. Spokojny poranek trwa też na drogach powiatu puckiej. Lekko należy zwolnić przed skrzyżowaniem w Połczynie i przed rondem w Krokowej. Poza tym największy ruch da się dostrzec nad samym morzem, na drodze wojewódzkiej nr 215, od Karwi aż do Władysławowa. Póki co, trasa przez Półwysep Helski jest w pełni przejezdna.

13.07.2018

16:53

Z powodu znalezienia niewybuchu na stacji Gdynia Główna, pociągi SKM kursują po torach dalekobieżnych i nie zatrzymują się na przystanku Gdynia-Stocznia.

16:22

Zdecydowanie odradzamy przejazd Obwodnicą Trójmiasta z Gdyni w kierunku Gdańska. Co prawda, ulica Morska też nie świeci pustkami w stronę śródmieścia, ale znacznie łatwiej jest się nią przedostać niż ekspresówką. Korek na obwodnicy zaczyna się już w Demptowie i rozciąga się przez Wielki Kack, Osową aż do Matarni. Tłoczno jest aż też przy dojeździe do bramek na autostradzie A1. W Gdyni największe problemy można napotkać przy dojeździe Estakadą Kwiatkowskiego do Obłuża i na Hutniczej. W Rumi natomiast postoimy na Sobieskiego, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. W Redzie problemy może sprawiać pokonanie Puckiej, od wiaduktu do zjazdu na Gdańską. Również w Wejherowie popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego trwają w najlepsze. Zwalniamy zatem na Chopina, Rybackiej, 3 Maja i Sobieskiego. Za granicami miasta nie rozpędzimy się na krajowej szóstce w stronę Gościcina, a także w Kębłowie. Utrzymuje się spory korek przy zjeździe z Półwyspu Helskiego, który sięga już Chałup. Tłoczno jest też przy dojeździe do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Zator liczy około kilometra. Ciasno jest także na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa.

15:27

Na drogach regionu utrzymuje się duży ruch. Około kilometrowy korek uformował się na krajowej szóstce przy dojeździe do Gościcina od strony Bolszewa. W Wejherowie zwalniamy przede wszystkim na Chopina oraz na I Brygady Pancernej między Pucką a 12 Marca. W Redzie korkuje się Pucka od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z Gdańską. W Rumi natomiast przytyka się Grunwaldzka od Białej Rzeki do wiaduktu i Sobieskiego – od przystanku SKM w Janowie, w kierunku centrum. W Gdyni utkniemy w korku na Hutniczej i na Morskiej od Cisowej do Chyloni. Zator uformował się też na estakadzie w stronę Obłuża. W dwukilometrowym korku stoją też kierowcy zjeżdżający z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską. Samą ekspresówką wolniej pojedziemy wolniej od Demptowa aż do Matarni i od Szadółek do Kowali w stronę autostrady. Natomiast w przeciwnym kierunku zwalniamy na wysokości Wielkiego Kacka. W powiecie puckim około dwukilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Półwyspu Helskiego do Władysławowa. Biegi zredukować trzeba też na odcinku z Gnieżdżewa do Pucka. Tłoczno jest również na nadmorskiej 215-stce od Jastrzębiej Góry do Karwi.

09:27

Nadal utrzymują się ogromne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni aż do Wielkiego Kacka. Osobom udającym się w stronę Gdańska zalecamy omijanie ekspresówki i przejazd śródmieściem Gdyni. Co gorsza, utrudnienia panują również na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni, gdzie z powodu kolizji tworzą się gigantyczne korki. Całkiem sprawnie można za to pokonać Morską w stronę centrum. Niewielkie utrudnienia na północy Gdyni utrzymują się jedynie na Hutniczej – od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, niewielkie spowolnienie utrzymuje się w Rumi na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. W Redzie natomiast przytyka się zjazd z Puckiej na Gdańską oraz sama Gdańska na odcinku od Obwodowej do Łąkowej. W Wejherowie wolniej pojedziemy ulicą Chopina oraz 3 Maja, 12 Marca i Sobieskiego. Lekko przytyka się też I Brygady Pancernej w kierunku Śmiechowa. Krajowa szóstka od odcinku z Lęborka do Wejherowa punktowo korkuje w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Poza tym trasa jest w pełni przejezdna. Na północy regionu większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć przed rondem w Krokowej. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką między Kłaninem a Starzynem. Przybyło pojazdów w centrum Pucka i na trasie w kierunku Władysławowa. Zwalniamy też na Półwyspie Helskim – w Chałupach i przed rondem w Jastarni. Z kolei Trasa z Władysławowa do Jastrzębiej Góry najmocniej korkuje się na wysokości Cetniewa i Chłapowa.