Informacje z dróg

21.08.2018

12:33

Roboty drogowe w gminie Szemud

W związku z realizacją budowy i przebudowy drogi gminnej ul. Tredera i ul. Szkolnej w Kielnie, na czas prowadzonych robót zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem pojazdów budowy.

Kwt

09:28

Około kilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Inne odcinki ekspresówki, aż do bramek na autostradzie A1, są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o Gdynię, po stłuczce na Morskiej na wysokości Grabówka korkuje się pas w stronę śródmieścia. Tłoczno jest też na Hutniczej, od Puckiej do estakady. W Rumi przytyka się skrzyżowanie Sobieskiego z Sabata. Nie rozpędzimy się także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Redzie korkuje się zjazd z Puckiej na Gdańską, a także sama Gdańska, przy dojeździe do Łąkowej. W Wejherowie przybyło aut na tranzytowej szóstce między Rybacką a Chopina, która również jest zakorkowana już od wysokości szpitala. Zagęścił się też ruch na Ofiar Piaśnicy, 3 Maja i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta, większego ruchu można się spodziewać w Bolszewie i Gościcinie. Poza tym krajówka w stronę Lęborka jest w pełni przejezdna. Na północy regionu większe poruszenie widoczne jest w centrum Pucka. Przybyło też pojazdów na 216-stce, w Swarzewie i przy dojeździe do ronda we Władysławowie. Jadąc w stronę Helu, trzeba zwolnić w Kuźnicy i Jastarni. Jeszcze większy ruch panuje na 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą. W miarę sprawnie da się dojechać do plaż w Karwi i Dębkach.

08:28

Sytuacja na drogach regionu o poranku zasadniczo się nie zmieniła. Nadal sprawnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta na całej długości tej trasy, choć niewielkie spowolnienie utworzyło się przed bramkami wjazdowymi na autostradę. W Gdyni, podobnie jak przed godziną, przytyka się Hutnicza w stronę estakady, w okolicach skrzyżowania z Północną i Pucką. Punktowe spowolnienia są możliwe Morskiej na Cisowej, Chyloni i Grabówku. W Rumi zwalniamy w okolicach zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa, natomiast w Redzie – na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej, oraz na Puckiej w pobliżu Kazimierskiej. W Wejherowie nadal tłoczno jest na Chopina. Nie rozpędzimy się też na 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Wciąż spokojnie jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Z niewielkimi spowolnieniami trzeba się liczyć w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. W powiecie puckiem najpoważniejsze spowolnienie utrzymuje się między Darzlubiem a Połczynem. Całkiem niezła sytuacja panuje na nadmorskiej 215-stce od Karwi aż do Władysławowa, gdzie spowolnienia mają jedynie charakter punktowy. Trasa do Helu lekko przytyka się w Jastarni i Juracie. Dobre warunki drogowe panują między Władysławowem a Puckiem.

07:28

O poranku na drogach regionu nie odnotowujemy szczególnych wydarzeń. Bardzo spokojnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a niewielkie spowolnienia mogą się pojawić w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, największy ruch panuje na remontowanej ulicy Chopina, na odcinku od szpitala do krajówki. Poza tym w mieście nie ma większych utrudnień. Te, mimo dość wczesnej pory, mogą się już pojawić na ulicy Puckiej w Redzie, gdzie ruch w obie strony jest spowolniony w pobliżu przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast największe problemy może sprawić opuszczenie wiaduktu na jezdni w kierunku Janowa. Zator ma tam około pół kilometra. Względny spokój panuje na północy Gdyni. Kłopotliwy może być zjazd z Obłuża na Kwiatkowskiego i przejazd Hutniczą od Puckiej do estakady. Poza tym zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Chyloni przytyka się na odcinku kilkuset metrów. Sama obwodnica jest natomiast w pełni przejezdna, co dotyczy obu kierunków ruchu. Również na drogach powiatu puckiego trwa spokojny poranek. Nieco większą liczbę aut da się dostrzec na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa. Droga do Helu na razie świeci pustkami. Bez najmniejszych problemów pokonamy też trasę z Pucka do Władysławowa.

20.08.2018

09:25

Pogoda na razie niezbyt plażowa, ale całkiem sporo aut można napotkać właśnie w okolicach plaż. Zagęszcza się dojazd od południa do Karwi. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 215-stką między Jastrzębią Górą a Władysławowem, przy czym największą liczbę aut można napotkać w pobliżu Chłapowa i Cetniewa. Trasa do Helu jest w miarę przejezdna choć z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w Chałupach. Ze spowolnieniami trzeba się też liczyć w centrum Pucka i przy dojeździe do miasta od strony Celbowa. Nie rozpędzimy się również, zjeżdżając 216-stką od Rekowa do Redy, a dokładniej – do skrzyżowania z ulicą Gdańską. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się umiarkowany ruch. Poważniejsze spowolnienia są więc możliwe przede wszystkim w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie przybyło aut w centrum, głównie na Sobieskiego i końcowym odcinku 3 Maja. Wolniej pojedziemy również remontowaną Chopina. W Rumi spory ruch panuje przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Sznur pojazdów przemieszcza się powoli również Sobieskiego, od przystanku SKM na Janowie do wiaduktu. W Gdyni nadal możliwe są spowolnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Hutniczej, Puckiej i Chylońskiej. Zarówno Obwodnica Trójmiasta, jak i zjazdy z ekspresówki nie sprawiają problemów kierującym i umożliwiają płynną jazdę.

08:27

Podobnie jak przed godziną, poranny spokój panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Z niewielkimi spowolnieniami można się liczyć jedynie w Luzinie i Gościcinie. W Bolszewie przytyka się lekko Zamostna od ronda do krajówki. W samym Wejherowie utrzymuje się duży ruch na remontowanej Chopina. Zagęścił się też ruch na I Brygady Pancernej od Puckiej do 12 Marca, na jezdni w stronę Śmiechowa. Bez większych problemów da się przejechać ulicami Redy w stronę Rumi. Tutaj zwalniamy dopiero w okolicach wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też Dąbrowskiego i Starowiejską. W Gdyni utrzymują się punktowe spowolnienia na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sporo aut przemierza też Hutniczą, od Puckiej do estakady. Obwodnica Trójmiasta świeci pustkami i umożliwia sprawny przejazd w obu kierunkach. Jedynym poważniejszych utrudnieniem na tej trasie może być zjazd na ulicę Morską w Chyloni. Na północy przybyło przede wszystkim samochodów w centrum Pucka, głównie na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 216-stką między Gnieżdżewem a Swarzewem. We Władysławowie przytyka się skrzyżowanie Gdańskiej i Drogi Chłapowskiej oraz dojazd do ronda. Jadąc na Hel, z niewielkimi spowolnieni trzeba się liczyć w Chałupach i Jastarni. Przybyło nieco aut na 215-stce, głównie na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Ostrowa. Bez większych problemów da się dotrzeć do plaży w Dębkach.

07:28

Jak na razie na drogach regionu ruch jest co najwyżej umiarkowany i kierowcy nie muszą mieć większych powodów do niepokoju. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem lekko korkuje się w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, to ze spowolnieniem mamy do czynienia głównie na Przemysłowej w stronę Bolszewa i na remontowanej Chopina. W Redzie punktowe utrudnienia w ruchu są możliwe na Gdańskiej, przede wszystkim w pobliżu wylotu Obwodowej i Łąkowej. W Rumi natomiast większą liczbę aut da się dostrzec na Sobieskiego w Janowie, na jezdni w stronę Gdyni. I tutaj przytyka się Morska od Cisowej do Chyloni. Wolniej pojedziemy też między Pogórzem a Obłużem oraz Janka Wiśniewskiego w kierunku Węzła Ofiar Grudnia 70. Spokój o poranku panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Z lekkim spowolnieniem trzeba się liczyć jedynie na odcinku między Szadółkami i Matarnią, na jezdni w stronę Gdyni. Bez poważniejszych przeszkód można również przemierzać drogi powiatu puckiego. Większe poruszenie jest zauważalne przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. To samo można powiedzieć o trasie między Władysławowem a Łebczem. Spokojnie jest również nad samym morzem. Bez trudu pokonujemy więc nadmorską 215-stkę z Karwi do Władysławowa. Również droga do Helu na razie świeci pustkami.

17.08.2018

09:25

Przybyło zarówno aut w centrum Pucka, jak i w całym powiecie puckim. Co oczywiste, coraz większe nasilenie ruchu jest zauważalne na trasach dojazdowych do popularnych kąpielisk. Wolniej pokonamy więc trasę z Pucka do Władysławowa, a korek przed rondem w tym mieście zaczyna się już u wylotu Drogi Chłapowskiej. Jadąc w kierunku Helu, hamujemy przede wszystkim w Chałupach, przy dojeździe do ronda w Jastarni i w Juracie. Na wojewódzkiej 215-stce największe natężenie ruchu da się zauważyć w Cetniewie, Chłapowie i przy dojeździe do Karwi od strony Karwieńskich Błot. Nadal bez większych problemów można dotrzeć do plaży w Dębkach. W powiecie wejherowskim wciąż poważniejszych trudności nie sprawia pokonanie krajowej szóstki z Lęborka do Wejherowa. Z niewielkimi utrudnieniami trzeba się jednak liczyć w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie wolniej pojedziemy Chopina, Przemysłową w stronę Bolszewa i krajówką od wylotu Rybackiej w kierunku centrum. Podobnie jak przed godziną, w Redzie korkuje się zjazd z Puckiej na Gdańską, począwszy już od przejazdu kolejowego. Na samej Gdańskiej należy zwolnić w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi większego natężenia ruchu można się spodziewać na Dąbrowskiego, Gdańskiej i Sobieskiego przy wylocie Towarowej. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na Morskiej w Cisowej i na Grabówku. Problemy sprawia też opuszczenie Obwodnicy Trójmiasta na Chyloni, gdzie uformował się około półkilometrowy zator. Pozostałe odcinki ekspresówki umożliwiają jednak płynną jazdę w obu kierunkach.

08:28

Nadal niezła sytuacja drogowa panuje w regionie. Przybyło wprawdzie nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, zwłaszcza w Luzinie i Gościcinie, ale mimo wszystko da się pokonać krajówkę w miarę sprawnie. Przytyka się lekko dojazd do granic Wejherowa od strony Bolszewa. Tłoczno jest na ulicy Chopina, a tranzytowa szóstka w mieście nieznacznie korkuje się w pobliżu skrzyżowania z zamkniętą ulicą Rybacką. W Redzie utrzymuje się spory ruch na ulicy Puckiej, zwłaszcza w pobliżu krzyżówki z aleją Lipową. W Rumi natomiast zagęścił się ruch na Dąbrowskiego, Pomorskiej i Dębogórskiej. W Gdyni utrzymują się spowolnienia na Morskiej w Cisowej i dalej – na Grabówku, w kierunku śródmieścia. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Korkuje się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na wspomniana Morską w Chyloni. Spowolnienie jest też możliwe przy dojeździe do Demptowa na jezdni w kierunku Gdańska. W powiecie puckim większy ruch niż przed godziną da się zaobserwować między Celbowem a Puckiem. Tłoczniej jest też na 216-stce w stronę Władysławowa, choć na razie trudno mówić o uciążliwych utrudnieniach na tej trasie. Przytyka się za to wjazd na Półwysep Helski, a po drodze do Helu z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w Chałupach i Jastarni. Niezłe warunki drogowe panują wzdłuż linii brzegowej. Punktowe spowolnienia są możliwe przede wszystkim w Cetniewie, Ostrowie i Jastrzębiej Górze. Bez większych problemów dotrzemy też do plaży w Dębkach.

07:25

Podobnie jak wczoraj, kontynuowane będą prace modernizacyjne na alei Grunwaldzkiej w Gdańsku, od Oliwy do Przymorza. Przejazd obecnie jest możliwy tylko jednym pasem w stronę centrum, a paraliż komunikacyjny w tym rejonie miasta jest kwestią czasu. Osobom udającym się do Gdańska zalecamy więc przejazd Drogą Zieloną za Sopotem i dalej – dolnym tarasem albo Obwodnicą Trójmiasta. Na ekspresówce na razie nie ma większych korków. Spowolnienie jest możliwe od Kowali do Karczemek i przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. W Gdyni korkuje się wspomniana Morska w Cisowej, a także Chylońska i Pucka. Wolniej pojedziemy też od Pogórza do Obłuża. Na korki nie można narzekać na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe tylko w Gościcinie. W samym Wejherowie również trwa spokojny poranek drogowy. Z większymi utrudnieniami trzeba się liczyć jedynie na remontowanej ulicy Chopina. W Redzie lekko korkuje się Pucka w okolicach przejazdu kolejowego i zjazdu na ulicę Gdańską. Poważniejszych problemów nie ma obecnie w Rumi. Większego zagęszczenia ruchu można się spodziewać tylko w okolicach krzyżówki Sobieskiego z Sabata. W powiecie puckim nieznacznie zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową. Problemów kierującym nie sprawia droga wojewódzka nr 216 z Pucka do Władysławowa, gdzie hamujemy dopiero przy dojeździe do ronda. Trasa do Helu przez Półwysep póki co świeci pustkami. Nieco większy ruch panuje na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza na odcinku z Jastrzębiej Góry przez Ostrowo do Karwi, choć i tam nie ma uciążliwych korków.

16.08.2018

09:25

Podobnie jak przez cały poranek, sprawnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa, z niewielkim przestojem w Gościcinie. W samym Wejherowie zagęścił się nieco ruch w centrum, czyli na Sobieskiego i końcowym odcinku 3 Maja. Nie rozpędzimy się również na Chopina, od szpitala do krajówki. W Redzie większe natężenie ruchu da się dostrzec w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Pucką. W Rumi natomiast z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Sobieskiego, w pobliżu przystanku SKM Janowo. W Gdyni tłoczniej niż godzinę temu jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Utrzymują się też punktowe spowolnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku, w stronę centrum. Około kilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Wolniej pojedziemy też ekspresówką od Kowali do Matarni na jezdni w stronę Gdyni. Na północy regionu nieco większe poruszenie da się zauważyć od Mieroszyna do Jastrzębiej Góry. Nad samym morzem spory ruch panuje na wysokości Karwi, Ostrowa i Cetniewa. Korkuje się lekko dojazd do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Nadal dość sprawnie da się pokonać drogę do Helu, choć przybyło nieco pojazdów w okolicach Chałup, Kuźnicy i Jastarni.

08:25

Prawdziwy horror zgotowali drogowcy przejeżdżającym przez Gdańsk główną trasą, a więc aleją Grunwaldzką. Od granicy z Sopotem do Przymorza kierowcy stoją w wielokilometrowych korkach, których przyczyną jest modernizacja przelotówki. Zmieniła się też organizacja ruchu. Zalecamy objazd alei Grunwaldzkiej tzw. dolnym tarasem albo Obwodnicą Trójmiasta, na której panują dobre warunki drogowe. Podobnie jak przed godziną, sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a ewentualny dłuższy przestój jest możliwy tylko w Gościcinie. W Wejherowie również nie ma powodów do narzekania na korki. Te są możliwe tylko na remontowane ulicy Chopina – od szpitala do krajówki. Nadal niewielki ruch panuje w Redzie, choć przybyło aut na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. W miarę spokojnie da się też przejechać przez Rumię, z krótkim postojem przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni natomiast największe problemy może sprawić pokonanie ulicy Morskiej na Grabówku, w stronę śródmieścia. W powiecie puckim spory ruch panuje na trasie między Łebczem a Gnieżdżewem. Nadal sprawnie można przejechać wojewódzką 216-stką z Pucka do Swarzewa i Władysławowa. Również trasa do Helu jest w pełni przejezdna. Nieco tłoczniej jest na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi.

07:28

Trwa spokojny poranek na drogach regionu. Krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa przytyka się jedynie punktowo w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Bolszewie coraz więcej pojazdów przemierza Zamostną, od ronda do krajówki. W samym Wejherowie najwięcej problemów może sprawiać pokonanie remontowanej ulicy Chopina, ale to z zasadzie jedyne poważniejsze spowolnienie w mieście. Bez trudu pokonujemy ulice Redy i Rumi w stronę Gdyni. Dopiero tutaj można się liczyć z zatorem na ulicy Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Wolniej pojedziemy z Pogórza do Obłuża. Korkuje się też zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, gdzie prawdopodobnie doszło do stłuczki. Poza tym na ekspresówce panuje niewielki ruch na całej długości tej trasy. W miarę sprawnie można też pokonać krajową 20-stkę od Gdyni do ronda w Chwaszczynie. Spokojnie jest także w powiecie puckim. Nieco większą liczbę pojazdów da się dostrzec przy dojeździe do Karwi od strony Kawieńskich Błot. Nad samym morzem wolniej poruszamy się wojewódzką 215-stką, od Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Na nadmierny ruch nie można też narzekać na 216-stce z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu.

14.08.2018

13:20

Po zderzeniu na wojewódzkiej 216-stce na odcinku Celbowo–Puck wprowadzono ruch wahadłowy.

12:56

Utrzymują się utrudnienia na krajowej szóstce w Wejherowie. To skutek zderzenia samochodu osobowego z motorowerem, do którego doszło około godziny 12:30, na wysokości centrum handlowego. Jezdnia w kierunku Redy jest zakorkowana już od Ronda Solidarności.