Informacje z dróg

03.06.2018

11:34

Spore korki panują na wojewódzkiej 216-stce w Władysławowa do Pucka i dalej – od Rekowa do Redy. Korkuje się też dojazd do Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni, począwszy od granic z Rumią.

01.06.2018

12:05

W związku z defektem pociągu SKM na przystanku Sopot Kamienny Potok, pociągi na trasie Sopot- Gdynia Orłowo kursują wahadłowo, po jednym torze. Z tego powodu nastąpić mogą opóźnienia.

natalia

11:42

Duże utrudnienia na krajowej szóstce w Wejherowie po zderzeniu trzech samochodów przy dojeździe do skrzyżowania z ulicą 12 Marca na jezdni w kierunku Redy. Korek sięga obecnie Ronda Solidarności.

09:23

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się droga wojewódzka nr 216 do Helu. Ruch na razie odbywa się w miarę płynnie, choć między Swarzewem a Władysławowem zdecydowanie przybyło pojazdów zmierzających na północ. Również na samym półwyspie da się zauważyć spore poruszenie, zwłaszcza w Jastarni i Juracie. Kierowcy, którzy planują podróż w tamtym kierunku, zdecydowanie nie powinni odkładać swoich planów na później, bo korki mogą ich zaskoczyć. W powiecie wejherowskim utrzymuje się delikatne spowolnienie na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy przy dojeździe do miasta od strony Bolszewa. Wolniej pojedziemy też w śródmieściu, zwłaszcza w okolicach ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie przybyło nieco aut na Gdańskiej, na odcinku od Obwodowej do Łąkowej, a w Rumi – od Janowa do wiaduktu, co o tej porze również może świadczyć o zwiększonym ruchu w stronę plaż. Bez większych problemów można już dotrzeć z północnych dzielnic do centrum Gdyni. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć głównie na Puckiej, Hutniczej i punktowo na Morskiej, zwłaszcza na Grabówku. Nadal spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta i zjazdach z tej trasy. Kierowcom udającym się do Sopotu przypominamy, że dzisiaj zamknięta jest ulica Sopocka w obu kierunkach, a zatem trzeba poruszać się ulicami Wielkopolską lub Chwarznieńską i Małokacką.

08:25

Na drogach regionu nadal jest spokojnie, choć w niektórych miejscach ruch nieco zgęstniał. Tak jest m.in. na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie przy dojeździe do Bolszewa utworzył się niewielki zator. W Wejherowie przybyło aut głównie w obrębie centrum, a więc wolniej pojedziemy Sobieskiego i 3 Maja, od parku do ronda. W Redzie lekko przytyka się skrzyżowanie Puckiej z Kazimierską, a w Rumi – Sobieskiego z Sabata i Dąbrowskiego ze Starowiejską. Spokojnie jest na północy Gdyni. Problemy może sprawiać Morska od Leszczynek do Grabówka oraz Hutnicza – od Puckiej do estakady. Zarówno na samej Obwodnicy Trójmiasta, jak i na zjazdach z ekspresówki nadal panuje znikomy ruch. Jeśli chodzi o Gdynię, dzisiaj i jutro zamknięta będzie ulica Sopocka w obie strony, gdzie zaplanowano remont nawierzchni. Jadąc więc z Karwin w stronę Sopotu, trzeba skorzystać z ulicy Wielkopolskiej. Na północy większe poruszenie da się już zauważyć w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i I Armii Wojska Polskiego. Zgodnie z naszymi przewidywaniami sprzed godziny, stopniowo przybywa aut na wojewódzkiej 216-stce od Władysławowa do Helu, ale na razie na koniec Polski da się dotrzeć bez większych problemów. Oby tak dalej.

07:24

Na lokalnych drogach zdecydowanie widać, że dla wielu mieszkańców regionu weekend zaczął się już w środę. Dowodem może być sytuacja na rondzie na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, gdzie na ogół o tej porze jest gęsto od aut, a dzisiaj – panuje błogi spokój. Nie inaczej jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niegroźne spowolnienia są możliwe jedynie w Kębłowie i Gościcinie, ale o korkach zdecydowanie nie ma mowy. W samym Wejherowie również piątek przypomina raczej sobotę o poranku. W zasadzie nigdzie nie tworzą się poważniejsze utrudnienia, a nieco więcej pojazdów można spotkać na Sobieskiego i I Brygady Pancernej na odcinku od Rybackiej do Chopina, czyli w stronę centrum. Bez najmniejszych problemów przejeżdżamy przez Redę i Rumię w stronę Gdyni. Tutaj korkuje się dopiero ulica Morska od estakady do Grabówka, a powodem są utrudnienia związane z robotami drogowymi. Nieco wolniej pojedziemy również Kwiatkowskiego od Obłuża w stronę terminalu kontenerowego. Znikomy ruch panuje też na Obwodnicy Trójmiasta i, co może szczególnie cieszyć, na zjazdach z ekspresówki. O tej porze w dzień powszedni jest to sytuacja dość nietypowa. W powiecie puckim lekko zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce w okolicach Żarnowca oraz na 215-stce w Sławoszynie. Nad samym morzem na drogach panuje spokój, choć, uwzględniając warunki pogodowe, może się to zmienić.

30.05.2018

09:27

Na razie dość spokojnie przebiega transport wojskowy przez Obwodnicę Trójmiasta, choć to dopiero jego półmetek, więc miejmy nadzieję, że ostateczny bilans zakończy się na niegroźnej stłuczce, do której doszło niemal dwie godziny temu. Spory tłok panuje przed rondem na krajowej 20-stce w Chwaszczynie. Dojazd jest najbardziej utrudniony od strony Miszewa i Karczemek. Podobnie jak przez cały poranek utrzymuje się niezła sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieco większy ruch da się zauważyć w Gościcinie. W samym Wejherowie nie ma powodów do narzekania na nadprogramowe utrudnienia w ruchu. Nadal zwalniamy więc na Ofiar Piaśnicy i w obrębie centrum, czyli przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej, od przejazdu kolejowego aż do zjazdu na Gdańską. Przez Rumię można już w miarę sprawnie przejechać w kierunku Gdyni-Cisowej. Tutaj czeka nas spowolnienie w okolicach skrzyżowania z obwodnicą. Nadal również korkuje się około kilometrowy odcinek Morskiej od Chyloni do Grabówka w kierunku śródmieścia. W powiecie puckim korkuje się odcinek wojewódzkiej 218-stki przy dojeździe do Krokowej. Zwalniamy też na 213-stce od Minkowic do Starzyna. Większego natężenia ruchu można się spodziewać na ulicy Wejherowskiej w Pucku i w pobliżu ronda we Władysławowie.

08:27

Przypominamy o utrudnieniach na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie do południa będą przemieszczać się transporty wojsk amerykańskich w stronę autostrady A1. Po 7:30 doszło już do kolizji ciężarówki z pojazdem żandarmerii wojskowej, na szczęście niegroźnej. Obecnie utrudnienia mogą występować przy dojeździe do Demptowa oraz między węzłami Kowale i Południe w stronę autostrady. Spory ruch panuje też na jezdni w kierunku Gdyni między Matarnią a Osową. W Gdyni utrzymują się utrudnienia na ulicach prowadzących do centrum. Dotyczy to zwłaszcza Morskiej od Leszczynek do Grabówka oraz Janka Wiśniewskiego aż do Węzła Ofiar Grudnia 70. W Rumi nadal spory ruch panuje w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Redzie natomiast zwalniamy na Gdańskiej przy dojeździe do Puckiej i na Łąkowej. W Wejherowie sytuacja jest w miarę stabilna. Spowolnienie utrzymuje się więc na Ofiar Piaśnicy. Przybywa też pojazdów w obrębie centrum miasta, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Pozytywnie zaskakuje dziś kierowców krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. Na całej trasie można się przemieszczać w miarę płynnie. Jeśli gdziekolwiek występują niewielkie utrudnienia, to jedynie przed światłami w Luzinie i w Gościcinie. W powiecie puckim spory ruch panuje w okolicach ronda w Krokowej. Zwalniamy też na Gdańskiej przy dojeździe do Władysławowa. Zator tworzy się od strony Drogi Chłapowskiej i liczy około pół kilometra.

07:25

Na razie spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Ale jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, dzisiaj, aż do godziny 12:00, z portu w Gdyni w kierunku poligonu w Drawsku Pomorskim będą w odstępach godzinnych przemieszczały się transporty wojsk USA, które mogą powodować utrudnienia w ruchu. W kolumnach ma być od 6 do 20 pojazdów. Przejazd transportów będzie odbywał się w województwie pomorskim drogami: Obwodnicą Trójmiasta i dalej autostradą A1 do węzła Swarożyn. Następnie droga krajową nr 22 w kierunku Człuchowa i granicy z województwem wielkopolskim. W Gdyni tradycyjnie już występują problemy na ulicach prowadzących z północy na centrum. Postoimy więc w korku na Morskiej i Hutniczej, od Cisowej do estakady i dalej – aż do Grabówka. W Rumi zagęszcza się ruch wokół węzła na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, w Redzie natomiast spowolnienia mają raczej charakter jedynie punktowy. Jeśli chodzi o Wejherowo, spowolnień można się spodziewać głównie na zjeździe z Ofiar Piaśnicy i na Sobieskiego. Bardzo sprawnie można poruszać się krajową szóstką przez miasto. I całkiem podobna sytuacja panuje również za rogatkami Wejherowa. Trasę z Lęborka można pokonać bez poważniejszych przestojów. Wyjątkiem może być Gościcino, ale tutaj również nie ma większych powodów do niepokoju. W powiecie puckim trwa spokojny poranek na drogach. Lekko korkuje się trasa między Łebczem a Gnieżdżewem. Niewielkie spowolnienie uformowało się też przy wjeździe do Pucka od strony Celbowa.

29.05.2018

20:12

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informuje, że w dniu 30.05.2018 roku począwszy od godziny 6:00 z portu w Gdyni w kierunku poligonu w Drawsku Pomorskim będą w odstępach godzinnych przemieszczały się transporty wojsk USA, które mogą powodować utrudnienia w ruchu. W kolumnach ma być od 6 do 20 pojazdów. Przejazd transportów będzie odbywał się w województwie pomorskim drogami: Obwodnicą Trójmiasta i dalej autostradą A1 do węzła Swarożyn. Następnie droga krajową nr 22 w kierunku Człuchowa i granicy z województwem wielkopolskim.

09:27

Poranne korki na drogach regionu powoli odchodzą do historii. W zasadzie bez większych problemów pokonujemy trasę z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy na 3 Maja, od parku do ronda u zbiegu Sobieskiego. Utrzymuje się też spowolnienie na Ofiar Piaśnicy i wylocie z Rybackiej na krajową szóstkę. W Redzie wzmożony ruch panuje jeszcze na Puckiej przy dojeździe do Gdańskiej. Jeśli chodzi o samą Gdańską, to nieco wolniej pokonamy odcinek od Obwodowej do Łąkowej. W Rumi przytykają się okolice skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską i Sobieskiego z Sabata. W Gdyni natomiast nadal trzeba uważać na Morskiej, od estakady do Grabówka, gdzie pracują drogowcy. Podobnie jak przez cały poranek, nie można narzekać na utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. Lekki korek uformował się przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni, ale jest to jedyne i raczej niegroźne utrudnienie na tej trasie. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z obwodnicy. Z poważniejszymi utrudnieniami trzeba się jeszcze liczyć na Spacerowej w dół, w Gdańsku. Podobnie jest przed rondem w Chwaszczynie, gdzie ciągle można stracić kilka minut, zwłaszcza jadąc od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim zwalniamy przy dojeździe do rond w Celbowie i samym Pucku. Przybyło też aut na nadmorskiej 215-stce – od Karwi aż do Władysławowa.

08:27

Całkiem przyzwoite tempo przejazdu da się utrzymać na trasie z Lęborka do Wejherowa. Lekkie spowolnienia utrzymują się w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie, ale można powiedzieć, że sytuacja jest bardziej korzystna niż godzinę temu. Gęściej niż przed godziną jest na krajowej szóstce w Wejherowie, między Pucką a 12 Marca, a więc na jezdni w stronę Śmiechowa. Zwalniamy też w obrębie centrum i na Ofiar Piaśnicy. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od przejazdu do Gdańskiej, a w Rumi – Sobieskiego na wiadukcie i Dąbrowskiego. W Gdyni utrzymują się utrudnienia na ulicach prowadzących do centrum, a więc na Janka Wiśniewskiego i Morskiej. Zwalniamy też na Puckiej i Hutniczej. Nie poprawiła się sytuacja przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, przy czym najtrudniej jest dotrzeć do tego miejsca od strony Karczemek i Miszewa. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta niewielkie spowolnienie pojawiło się między Osową a Matarnią w kierunku Gdańska oraz przed samymi bramkami na autostradzie A1. Na północy regionu zwalniamy na odcinku z Połchowa do Mrzezina, a także w centrum Pucka. Spore poruszenie da się też zauważyć przed rondem we Władysławowie i nad samym morzem, na trasie z Chłapowa do Jastrzębiej Góry.

07:26

Rozpoczęło się poranne przemieszczanie kierowców z zachodu na wschód naszego regionu, czyli głównie w pobliże Trójmiasta. Korkuje się zatem już dość solidnie dojazd do Gościcina od strony Kębłowa na krajowej szóstce. Kolejnym punktem obowiązkowego postoju jest zjazd z wiaduktu w Rumi, w stronę Janowa. W samej Gdyni hamujemy na ulicy Morskiej – od granic miasta w Cisowej do Chyloni, i dalej: od estakady aż do Grabówka, gdzie dalej ruch spowalniają roboty drogowe. Na razie dość dobra sytuacja panuje jeszcze na Hutniczej w kierunku centrum, przytyka się za to Płk. Dąbka na Obłużu w stronę Kwiatkowskiego. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy na trasie z Kielna do Karczemek, aż do ronda w Chwaszczynie. Tutaj korkuje się również na odcinku co najmniej dwóch kilometrów dojazd od strony Miszewa. Dobra sytuacja drogowa panuje na Obwodnicy Trójmiasta, która jest w pełni przejezdna w obie strony. Korkują się natomiast zjazdy z ekspresówki, czyli Chwarznieńska i Chwaszczyńska w Gdyni oraz Spacerowa w Gdańsku. Stopniowo wzrasta ruch w Wejherowie, choć na razie nie ma jeszcze większych powodów do niepokoju. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja, Ofiar Piaśnicy i Rybackiej. Dalej na północ przytyka się lekko skrzyżowanie wojewódzkiej 218-stki w Piaśnicy i dalej – odcinek w pobliżu Jeziora Dobre. Wolniej pojedziemy też między Łebczem a Gnieżdżewem i przy dojeździe od południa do Władysławowa.

28.05.2018

09:27

Niestety, nie poprawiła się sytuacja na krańcowym odcinku Obwodnicy Trójmiasta od bramek na A1 do Szadółek, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Poza tym około kilometrowy zator utworzył się przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Na północny Gdyni sytuacja drogowa jest już względnie spokojna. Punktowe utrudnienia utrzymują się jeszcze na ulicy Morskiej i na Hutniczej. W miarę sprawnie da się już przejechać przez Rumię, choć w okolicach galerii handlowej nadal utrzymuje się spowolnienie, zwłaszcza w stronę Janowa. Spokojniej niż przed godziną jest też na Puckiej w Redzie. Również w Wejherowie kierowcy nie muszą mieć większych powodów do niepokoju. Wolniej pojedziemy Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i przy zjeździe z Przemysłowej na Rondo Solidarności. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych problemów na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia utrzymują się jeszcze w Gościcinie. Przybyło aut na nadmorskiej 215-stce między Jastrzębią Górą a Chłapowem. Da się również zauważyć nieco więcej pojazdów na drodze prowadzącej na Półwysep Helski, czyli na 216-stce, choć oczywiście do wakacyjnego oblężenia tej trasy jeszcze daleko. Zwalniamy też przed rondem w Gnieżdżewie i w samym centrum Pucka.

08:26

Poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, niestety, ciągle doskwierają kierowcom. Korek zaczyna się już przy wyjeździe z bramek na autostradzie A1 i ciągnie się w stronę Gdyni aż do Szadółek. Poza tym na ekspresówce zwalniamy również w pobliżu Węzła Wielki Kack i przy zjeździe na Morską w Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal trudno jest dostać się do centrum ulicami Morską i Janka Wiśniewskiego. Większe natężenie ruchu panuje też na Puckiej i Hutniczej. W Rumi przybyło aut w okolicach węzła drogowego na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. W Redzie natomiast utrzymuje się spowolnienie na Puckiej, od skrzyżowania z Kazimierską do przejazdu kolejowego. W Wejherowie sytuacja jest w miarę stabilna, czyli nadal zwalniamy na Ofiar Piaśnicy, a także na Chopina, Rybackiej, Sobieskiego i Przemysłowej. Nadal całkiem nieźle da się przejechać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia utrzymują się jeszcze w Luzinie i Gościcinie. W powiecie puckim nieco większe natężenie ruchu można zauważyć na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową. Coraz więcej aut można też zauważyć w centrum Pucka i przed rondem we Władysławowie.