Informacje z dróg

14.08.2018

11:34

Samochód uderzył w drzewo w Tłuczewie (gm. Linia). Możliwe są utrudnienia w ruchu na leśnym odcinku.

11:31

W Redzie na ulicy Wejherowskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Torową zderzyły się cztery pojazdy. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:26

Przybyło nieco aut w Rumi, zwłaszcza na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu, a także na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni utrzymują się spowolnienia na Morskiej, od Cisowej od Chyloni, i dalej – na Grabówku, w kierunku śródmieścia. Około półkilometrowy zator nadal obowiązuje przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na ekspresówce. Wolniej dojedziemy za to do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, zwłaszcza od strony Miszewa, gdzie korek liczy około dwóch kilometrów. Takich problemów nie ma natomiast na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Luzinie, Gościcinie i Bolszewie. Korkują się lekko dojazdy do Wejherowa zarówno od strony Pieleszewa, jak i Bolszewa. Całkiem sporo aut przemierza ulice śródmieście, zwłaszcza Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Tłoczno jest też na remontowanej Chopina. W Redzie natomiast najpoważniejsze spowolnienie utworzyło się na ulicy Puckiej, od Rekowa aż do zjazdu na ulicę Gdańską. Nad morzem nadal jest względnie spokojnie. Wojewódzką 215-stkę wzdłuż linii brzegowej da się pokonać bez poważniejszych problemów. We Władysławowie przytykają się okolice ronda. Droga do Helu przytyka się między Kuźnicą a Jastarnią. Ciasno jest też na wojewódzkiej 216-stce między Swarzewem i Puckiej.

08:28

Sytuacja na drogach regionu jest stabilna i przypomina tę sprzed godziny. Nadal niewielki ruch panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia na tym odcinku są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na remontowanej Chopina, a także w obrębie centrum, na końcowym odcinku 3 Maja i Sobieskiego. W Redzie większe poruszenie można zauważyć w okolicach skrzyżowania Puckiej z Gdańską. W Rumi nadal jest spokojnie, a nieco większy ruch można zaobserwować jedynie w pobliżu wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Na północy Gdyni przybyło aut na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Utrzymują się też spowolnienia na Morskiej w stronę centrum, przede wszystkim na Grabówku. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, na odcinku około pół kilometra korkuje się zjazd na ulicę Morską. Wolniej pojedziemy też przy dojeździe do Chwarzna na jezdni w stronę Gdyni. Na północy regionu stopniowo korkuje się centrum Pucka. Podobnie jest w przypadku dojazdu do ronda we Władysławowie. Bez większych problemów pokonamy trasę przez Półwysep w kierunku Helu. Na nadmorskiej 215-stce na razie nie ma uciążliwych korków, choć większe nasilenie ruchu da się zaobserwować w okolicach Cetniewa, Chłapowa i Jastrzębiej Góry.

07:27

Przypominamy, że dzisiaj, a także w najbliższy czwartek i piątek zamknięty będzie tunel pod torami kolejowymi i krajową szóstką w Wejherowie, przy dworcu PKP. Ma to związek z budową parkingu przy nowo powstającym Węźle Kwiatowa. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa na razie panuje znikomy ruch, który nieznacznie się nasila między Kębłowem a Gościcinem. W samym Wejherowie z najpoważniejszymi spowolnieniami trzeba się liczyć na ulicy Chopina. Tranzytowa szóstka przytyka się punktowo na odcinku od Ronda Solidarności do wylotu ulicy 12 Marca. W Redzie, mimo dość wczesnej pory, można już zauważyć zwiększone nasilenie ruchu przy zjeździe z Puckiej na Gdańską. Większych problemów komunikacyjnych nie ma natomiast w Rumi. Można na nie natrafić dopiero w Gdyni, na Morskiej, począwszy od granicy z Rumią aż do skrzyżowania z obwodnicą, i dalej – na Grabówku, na wysokości Akademii Morskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, przytyka się lekko zjazd z tej trasy na wspomnianą Morską. Wolniej pojedziemy w kierunku Gdyni od Kowali do Karczemek oraz od Wielkiego Kacka do wjazdu na Estakadę Kwiatowskiego, a także przy podjeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. Trwa spokojny poranek drogowy na północy regionu. Zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce między Krokową a Starzynem. To samo dotyczy odcinka z Darzlubia do Połczyna. Nad samym morzem nieco większą liczbę pojazdów da się zauważyć tylko na drodze wojewódzkiej nr 215, na wysokości Chłapowa.

13.08.2018

09:28

Nasila się ruch na wojewódzkiej 216-stce między Celbowem a Puckiem. W samym centrum Pucka również nie ma mowy o płynnej jeździe, zwłaszcza na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Dalej na północy zwalniamy przed rondem w Gnieżdżewie i przy dojeździe do ronda we Władysławowie, gdzie korek rozciąga się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Z utrudnieniami trzeba się też liczyć na Starowiejskiej na wysokości portu, a więc przy wjeździe na Półwysep. Droga do Helu na razie nie jest szczególnie oblegana, choć z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w Chałupach, Jastarni i Juracie. Zdecydowanie większy ruch utrzymuje się na 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą, zwłaszcza w Cetniewie i Chłapowie. Lekko utrudniony może być też dojazd od południa do Karwieńskich Błot i Karwi. Na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Gościcinem utrzymują się punktowe spowolnienia w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, przybyło nieco pojazdów w obrębie Trójmiasta, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Tłoczno jest też na Chopina. W Redzie nie odpuszcza korek na Puckiej, od Rekowa aż do skrzyżowania z Gdańską. Nieco lepiej jest na samej Gdańskiej w stronę Rumi. Tutaj zwalniamy na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, oraz na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Dość poważnie przytyka się Morska w Gdyni-Grabówku, w kierunku śródmieścia. Zator liczy tam ponad pół kilometra. Utrzymuje się też korek przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Chyloni. Poza tym ekspresówka przytyka się od Kowali do Karczemek i na wysokości Osowej, na jezdni w stronę Gdyni. W kierunku bramek na autostradzie A1 podróżujemy bez poważniejszych utrudnień.

08:29

Coraz większy ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Tłoczno jest na odcinku od Węzła Południe do Węzła Karczemki, na jezdni w stronę Gdyni. Z kolei w przeciwnym kierunku, czyli bramek na autostradzie, wolniej pojedziemy na Osowej. Niewielki zator uformował się przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal przytyka się wspomniana Morska od Cisowej do Chyloni. Przybywa też aut na Hutniczej, od Puckiej do estakady. W Rumi zagęścił się ruch na Sobieskiego, przy zjeździe z wiaduktu, a także w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Redzie natomiast coraz ciaśniej jest na Puckiej, przede wszystkim od zjazdu ze strony Rekowa do przejazdu kolejowego. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, problemy występują przede wszystkim na ulicy Chopina. Zwalniamy też na I Brygady Pancernej w okolicach centrum handlowego. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem przybyło aut przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie, gdzie korkuje się również dojazd od strony Bolszewa. W powiecie puckim korkuje się 213-stka z Sulicic do Starzyna i Połczyna. Nad samym morzem przytyka się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Trasę do Helu nadal można pokonać bez większych perturbacji. Nadmorska 215-stka lekko korkuje się w Cetniewie, Chłapowie i na wysokości Ostrowa. Bez większych problemów można dojechać do plaży w Dębkach.

07:26

Po niespokojnym weekendzie na drogach, mamy nadzieję na znacznie spokojniejszy poniedziałek. I na razie wiele wskazuje na to, że taki scenariusz ziści się o poranku. Na głównych trasach regionu nie występują utrudnienia w ruchu. Spokojnie można pokonać cały odcinek Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni aż do bramek na autostradzie A1. Większych problemów nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a nieco większy korek jest możliwy tylko w Gościcinie, w stronę Bolszewa. Jeśli chodzi o Wejherowo, na razie niespiesznie rozkręca się szczyt komunikacyjny w mieście. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na remontowanej Chopina i przy wjeździe do Śmiechowa od strony Redy. W Redzie przytyka się lekko skrzyżowanie Gdańskiej z Obwodową. W Rumi natomiast widać trochę większe poruszenie w okolicach zbiegu ulic Dąbrowskiego, Starowiejskiej oraz Żwirki i Wigury. Morska w Gdyni korkuje się punktowo do Cisowej do skrzyżowania z obwodnicą oraz na Grabówku, w kierunku centrum. Spowolnienie jest też możliwe na Płk. Dąbka, od Pogórza do Obłuża. Spokojnie jest również na drogach powiatu puckiego. Większe nasilenie ruchu panuje między Darzlubiem a Połczynem. Wojewódzka 216-stka na razie umożliwia płynną jazdę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu. Z kolei na 215-stce poważniejszego poruszenia można się spodziewać w pobliżu Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi.

12.08.2018

11:53

Podobnie jak wczoraj, największy ruch na drogach regionu panuje na nadmorskich trasach. Zatłoczona jest wojewódzka 216-stka między Władysławowem a Puckiem. Wolniej pojedziemy też w kierunku Helu i 215-stką z Władysławowa do Karwi.

11.08.2018

20:50

Zablokowany jeden pas ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie po zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego. Na miejscu pracują służby.

17:22

Kolejne zdarzenie drogowe na DK nr 6 z udziałem osobówki i motocykla, tym razem w Strzebielinie. Droga jest przejezdna, ale należy zachować ostrożność.

16:08

Po śmiertelnym wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla, zamknięta jest droga krajowa nr 6 w Luzinie. Policja kieruje na objazdy.

12:26

Utrzymuje się duże nasilenie ruchu na nadmorskiej 216-stce, w obu kierunkach. Przy zjeździe w stronę Redy stoimy już od Rekowa. Tłoczno jest między Swarzewem a Władysławowem. Zjazd z Półwyspu Helskiego również może być problematyczny. Nieco lepiej jest na wojewódzkiej 215-stce od Władysławowa do Karwi, choć i tutaj nie ma szans na szybką jazdę.

10.08.2018

09:26

Na północy regionu, a właściwie nad samym morzem, przybyło pojazdów na nadmorskiej 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą. Najwięcej samochodów da się napotkać w Cetniewie i Chłapowie. Korkuje się również dojazd do Karwi od południa. Zagęścił się też ruch na trasie do Helu, zwłaszcza w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Spore poruszenie widać także w centrum Pucka. Wojewódzka 216-stka korkuje się na odcinku około dwóch kilometrów – od Rekowa do skrzyżowania z Gdańską w Redzie. Sama Gdańska jest przytkana od Obwodowej do Łąkowej. Dość spokojnie jest w Rumi, gdzie więcej aut napotkamy jedynie w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem sytuacja jest dość stabilna. Spowolnienia są możliwe w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, podobnie jak przed godziną, wolniej pojedziemy Przemysłową w stronę Bolszewa i remontowaną Chopina. Obwodnica Trójmiasta przytyka się między Matarnią a Osową na obu jezdniach. Poza tym ekspresówkę można pokonać bez większych utrudnień. Lekkie spowolnienie jest możliwe na krajowej 20-stce, przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie.

07:27

Ruch na drogach regionu na razie jest co najwyżej umiarkowany. Bez większych problemów można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie nieco większy ruch panuje na krajówce między skrzyżowaniami z ulicami Chopina i Ofiar Piaśnicy. Poza tym przez miasto można przejechać sprawnie. To samo da się powiedzieć o Redzie. W Rumi, tradycyjnie o tej porze, ze spowolnieniem trzeba się liczyć w okolicach wiaduktu na Sobieskiego, na jezdni w stronę Janowa. Nieco większego ruchu można się spodziewać dopiero w Gdyni. Korkuje się punktowo Morska, od Cisowej do skrzyżowania z obwodnicą. Zator utworzył się też przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. Lekko przytyka się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, ale warto podkreślić, że jest to jedyne utrudnienie na całej ekspresówce. Na razie sprawnie można dotrzeć na plaże nad Zatoką Pucką, czyli między innymi do Rewy, Osłonina, Rzucewa czy Mechelinek. Spokój panuje na wojewódzkiej 216-stce od Pucka do Władysławowa. Nie można też narzekać na korki na trasie do Helu. Z kolei wojewódzka 215-stka lekko przytyka się na skrzyżowaniu Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Nieco większe poruszenie o poranku da się też dostrzec w Karwi. Bez najmniejszych problemów dojedziemy za to do plaży w Dębkach.