Informacje z dróg

13.06.2018

08:07

Opóźnienia pociągów SKM

Z powodu awarii składu (na stacji Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana) pociągi SKM na odcinku Gdynia Główna- Gdynia Orłowo prowadzone będą wahadłowo po jednym torze. Opóźnienia (nawet dwudziestominutowe) mogą potrwać do godziny 9:30.

07:54

Opóźniony pociąg SKM relacji Gdańsk Śródmieście- Wejherowo

Pociąg SKM jadący z Gdańska Śródmieście do Wejherowa, ze stacji Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana (planowany odjazd 7:35) odjedzie z 20 minutowym opóźnieniem.

07:28

Na razie bez większych przeszkód dojeżdżamy krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Trochę gorzej wygląda sytuacja z innym dojazdem do miasta, mianowicie – wojewódzką 218-stką od strony Piaśnicy. Zator zaczyna się mniej więcej od wylotu ulicy Parkowej i liczy około pół kilometra na każdym pasie ruchu. Powodem są oczywiście roboty drogowe. W samym Wejherowie póki co trwa spokojny poranek na drogach. Lekkie spowolnienie utworzyło się przy dojeździe do skrzyżowania I Brygady Pancernej z 12 Marca na jezdni w stronę Śmiechowa. W Redzie stopniowo przybywa aut na Gdańskiej przy dojeździe do skrzyżowania z Pucką. Tutaj również mogą się tworzyć spowolnienia związane z budową nowej zatoki na przystanku autobusowym. Na razie dość sprawnie da się przejechać przez Rumię w kierunku Gdyni. Gorzej jest już z dojazdem do skrzyżowania z obwodnicą. Ciasno robi się również na Hutniczej w kierunku estakady i na Morskiej na Grabówku w stronę śródmieścia. Na Obwodnicy Trójmiasta ruch na razie jest znikomy. Gorzej jest przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie. Do strony Miszewa utworzył się około dwukilometrowy zator. Z kolei od Karczemek liczy on około kilometra. W powiecie puckim wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką od Krokowej przez Sulicice do Starzyna. Dość tłoczno jest też nad samym morzem, zwłaszcza na odcinku od Karwi do Ostrowa.

12.06.2018

11:29

Opóźnienia pociągów PKM na odcinku Gdynia Karwiny- Gdańsk Osowa- Gdańsk Rębiechowo

Z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Gdańsk Osowa, na odcinku linii PKP Gdynia- Gdańsk Osowa- Gdańsk Rębiechowo w obu kierunkach niektóre pociągi SKM mogą kursować z opóźnieniem do 15 minut. Czas napraw przewidywany jest do godziny 13:00.

09:29

Utrzymują się jeszcze utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 218 przy dojeździe do Wejherowa od strony Piaśnicy. Ma to związek z remontem nawierzchni, o którym dziś wspominaliśmy. W pobliżu granic miasta spowolnienia na obu pasach drogi sięgają kilkuset metrów. Również w Redzie z powodu robót przy ulicy Gdańskiej utrzymuje się korek praktycznie od skrzyżowania z Obwodową do Gdańskiej. Przypominam, że kierowcy udający się na północ, w stronę Rekowa, mogą skorzystać z objazdu ulicami Obwodową i Kazimierską do ulicy Puckiej. Tutaj ruch odbywa się płynnie. W Rumi nadal tłoczno jest na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej, oraz na Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, na spowolnienia możemy natrafić przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie, choć nie są to szczególnie uciążliwe korki. W samym Wejherowie bez problemu pokonamy tranzytową szóstkę w obie strony. Wzmożony ruch utrzymuje się jeszcze w śródmieściu, co dotyczy zwłaszcza ulic Sobieskiego i 3 Maja. Zdecydowanie uspokoiła się sytuacja drogowa na północy Gdyni. Wolniej nadal pojedziemy Hutniczą od Puckiej do estakady oraz Morską na Grabówku, przede wszystkim w kierunku śródmieścia. Korków nie trzeba obawiać się również na Obwodnicy Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Nad samym morzem utrzymuje się spory ruch na odcinku z Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Dość tłoczno jest też przed rondem we Władysławowie.

08:28

Przybyło aut w newralgicznych miejscach na drogach regionu. Takim jest dziś wojewódzka 218-stka przy dojeździe do granic miasta od strony Piaśnicy. Z powodu remontu nawierzchni tworzą się tam półkilometrowe korki. Kolejne utrudnienie spowodowane robotami drogowymi napotkamy na ulicy Gdańskiej w Redzie, gdzie na jezdni w stronę Wejherowa utworzył się ponad kilometrowy zator. Kierowcy udający się w stronę Rekowa mogą skorzystać z objazdu ulicami Obwodową i Kazimierską. Przybyło też aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, zwłaszcza w Kębłowie i Gościcinie. Za to w samym Wejherowie ruch jest umiarkowany. Największe spowolnienia panują obecnie na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Rumi, podobnie jak przed godziną, obowiązkowy postój czeka nas na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, oraz w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni natomiast poprawił się nieco dojazd do obwodnicy od strony Cisowej. Nadal korkuje się Morska na dalszym odcinku, czyli od Chyloni do Grabówka. Ciaśniej jest też na Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Na Obwodnicy Trójmiasta około kilometrowe spowolnienie utworzyło się przy dojeździe do Węzła Wielki Kack na jezdni w stronę Gdańska. Ciasno jest też w pobliżu dojazdu do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, praktycznie z każdej strony. Na północy regionu przybyło aut na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza w Jastrzębiej Górze. Wolniej pojedziemy też między Leśniewem a Darzlubiem oraz w centrum Pucka.

07:28

Korkuje się dojazd do Wejherowa wojewódzką 218-stką od strony Piaśnicy. Powodem mogą być planowane roboty naprawcze nawierzchni, a problemy mogą występować na obu pasach ruchu. W samym mieście trudno na razie mówić o utrudnieniach, a poranne poruszenie widać w zasadzie jedynie w okolicach centrum, m.in. na Sobieskiego. Spokojnie jest też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia mogą wystąpić jedynie w Luzinie i Gościcinie, choć póki co nie ma mowy o korkach. Z powodu robót drogowych możliwe są dzisiaj utrudnienia na krajowej szóstce w Redzie, w okolicach skrzyżowania z ulicą Łąkową. Możliwe jest też zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. W Rumi tradycyjnie już przytyka się wiadukt w stronę Janowa oraz skrzyżowanie Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni natomiast redukujemy biegi na Hutniczej, od granic z Rumią do Chyloni, i na Morskiej, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Wolniej pojedziemy również Morską na Grabówku w stronę centrum. Na razie bez utrudnień podróżujemy Obwodnicą Trójmiasta. Problemy pojawiają się już praktycznie na wszystkich zjazdach z ekspresówki, a także przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, gdzie przy dojazdach od strony Karczemek i Miszewa czekają nas co najmniej półkilometrowe korki. W powiecie puckim nie ma większych powodów do niepokoju, jeśli chodzi o lokalne drogi. Powoli wzrasta ruch w centrum Pucka i na trasie ze Swarzewa do Władysławowa. Zwalniamy też na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

11.06.2018

09:00

Utrzymują się jeszcze utrudnienia między Mrzezinem a Pierwoszynem – przypomnijmy, to skutek zderzenia betoniarki z samochodem osobowym, do którego doszło po godzinie 6:30. Przybyło pojazdów na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Zator w Gościcinie od strony Kębłowa liczy już ponad kilometr. W samym Wejherowie sytuacja jest w miarę stabilna i podobna jak przed godziną. Zwalniamy się w centrum, głównie na Sobieskiego i 3 Maja. Korkuje się lekko dojazd do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką w Redzie od strony Pieleszewa. W Rumi natomiast nadal spory ruch panuje na wiadukcie w stronę Janowa oraz na Dąbrowskiego. W Gdyni zwalniamy na Hutniczej od Puckiej do estakady, a także na Morskiej, od Leszczynek do Grabówka. Pojawiły się utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, na odcinku między Szadółkami a Matarnią oraz przy zjeździe na ulicę Morską na Chyloni. Trwa również poranne oblężenie ronda w Chwaszczynie. Na północy regionu wolniej pojedziemy trasą z Mieroszyna do Jastrzębiej Góry. Gęstnieje też ruch w centrum Pucka i przy dojeździe do Władysławowa.

09:00

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem sytuacja jest podobna jak przed godziną, czyli zwalniamy przede wszystkim w Gościcinie. W samym Wejherowie również bez niespodzianek – zwalniamy przede wszystkim w śródmieściu. W Redzie natomiast zdecydowanie przybyło aut na Gdańskiej, od Obwodowej do Łąkowej, czyli w stronę Rekowa. W Rumi nadal postoimy na wiadukcie, w stronę Janowa. Spokojniej jest za to na północy Gdyni, a utrudnienia utrzymują się jeszcze na Hutniczej i Morskiej – od estakady do Grabówka. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, wolniej pojedziemy od Szadółek do Matarni, a więc jezdnią w stronę Gdyni. Względnie uspokoiła się też sytuacja przed rondem w Chwaszczynie, a nieco większy korek utrzymuje się jeszcze przy dojeździe od strony Miszewa. Na północy regionu lekko przytyka się ulica Gdańska we Władysławowie, od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką od Starzyna do Połczyna.

08.06.2018

15:30

Wypadek na ulicy Chopina w Wejherowie. Na wysokości szpitala w stronę Kąpina droga jest zablokowana- informuje Szymon, nasz czytelnik.

09:27

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymują się jeszcze spowolnienia, głównie w Luzinie i Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, ciasno jest w pobliżu ronda u zbiegu ulic Sobieskiego i 3 Maja. Zwalniamy też przy zjeździe z Ofiar Piaśnicy na krajową szóstkę. Nieco większe poruszenie da się też zauważyć na Chopina, nieopodal szpitala. W Redzie korkuje się zjazd z Puckiej na Gdańską, natomiast w Rumi utrzymują się spowolnienia na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, oraz na Dąbrowskiego przy dojeździe do Starowiejskiej. Nieco spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Nadal wolniej pojedziemy Morską od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku w stronę śródmieścia. Podobnie jak przez cały poranek, sprawnie poruszamy się Obwodnicą Trójmiasta w obie strony. W miarę normalnie da się już pokonać zjazdy z ekspresówki. Małym wyjątkiem jest Chwaszczyńska w stronę Witomina. Utrzymują się jeszcze korki przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, a z największymi utrudnieniami trzeba się liczyć od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim spory ruch panuje między Łebczem a Gnieżdżewem. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 216-stką między Swarzewem a Władysławowem. Dużo aut przemierza też drogę wojewódzką nr 215 między Chłapowem a Jastrzębią Górą.

08:25

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem sytuacja drogowa jest stabilna i podobna jak przed godziną. Niewielkie spowolnienia są możliwe w Strzebielinie i Luzinie, a nieco większy korek można napotkać – w Gościcinie. Przybyło aut na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Zamostnej od ronda do krajówki. Natomiast w Wejherowie zagęścił się ruch w centrum, co szczególnie dotyczy Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie zwalniamy na Puckiej, w pobliżu skrzyżowania z Kazimierską. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej i Dąbrowskiego. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na Morskiej – od Cisowej do skrzyżowania z obwodnicą oraz od estakady do Grabówka. Coraz więcej pojazdów przemierza też Hutniczą od Puckiej z stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta utworzyło się spowolnienie przy dojeździe do węzła Wielki Kack, na jezdni w stronę Gdyni. Poza tym ekspresówką można przejechać bez większych utrudnień w obu kierunkach. Utrzymują się jeszcze spowolnienia przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa i Karczemek. Na północy regionu coraz większy ruch panuje w centrum Pucka, a także przy dojeździe od południa wojewódzką 216-stką do Władysławowa. Całkiem sporo aut przemierza też nadmorską 215-stkę na odcinku z Chłapowa do Jastrzębiej Góry.

07:28

Jeśli ktoś wybiera się pociągiem SKM z Wejherowa w kierunku Gdańska, musi się liczyć z kilkuminutowymi opóźnieniami z powodu awarii składu SKM na stacji Gdynia-Chylonia. Pociąg został już podmieniony, miejmy nadzieję, że planowe kursowanie na tej linii będzie już tylko kwestią czasu. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem najpoważniejsze spowolnienie o długości około kilometra można napotkać w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Póki co, przez samo Wejherowo da się przejechać płynnie i sprawnie w kierunku Redy. Tutaj również nie można narzekać na poranne korki. Pierwsze poważniejsze utrudnienie na trasie w stronę Gdyni napotkamy w Rumi, w okolicach zjazdu z ulicy Towarowej na Sobieskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, przytyka się odcinek ulicy Morskiej od granic z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Wolniej pojedziemy też w stronę centrum tą ulicą od estakady do Akademii Morskiej na Grabówku. Stopniowo zwiększa się również ruch na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Jedyne poważniejsze spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta to zjazd z tej trasy w Chyloni, gdzie możemy stracić zmianę świateł. Spory ruch panuje za to przed rondem w Chwaszczynie i na zjazdach z obwodnicy, zwłaszcza na Spacerowej w Gdańsku, która stoi w korku już praktycznie na całej długości. Korków na razie nie ma na północy regionu. Nieco większe poruszenie da się zauważyć na wojewódzkiej 218-stce, w okolicach Jeziora Dobre, na pasie w stronę Krokowej. Nogę z gazu zdejmujemy też między Połczynem i Celbowem oraz przy wjazdach do Pucka.

07.06.2018

09:26

Odpuściły już korki na Obwodnicy Trójmiasta i ekspresówką można sprawnie przejechać w obu kierunkach. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach z tej trasy. Utrzymują się za to jeszcze utrudnienia przed rodem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, zwłaszcza od strony Miszewa. Bez większych problemów pokonamy już odcinek drogi krajowej nr 6 między Lęborkiem a Puckiem. Spowolnienia są jeszcze możliwe w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, przybyło aut w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Dość gęsto jest też w pobliżu Ronda Solidarności. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej w okolicach Łąkowej i na Gniewowskiej. W Rumi utrzymuje się jeszcze zwiększony ruch na Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej. Spokojniej niż przed godziną jest w Gdyni. Utrzymuje się jeszcze spory tłok na Morskiej, od Chyloni do Grabówka. Na północy regionu wolniej pojedziemy drogą wojewódzką nr 216 między Celbowem a Puckiem. Większą liczbę samochodów można też dostrzec przed rondem w Gnieżdżewie. Całkiem spory ruch utrzymuje się nad morzem, czyli na trasie między Władysławowem a Jastrzębią Górą.

08:27

Przed godziną problemy na Obwodnicy Trójmiasta obejmowały głównie rejon Węzła Chwarzno. Obecnie można tamtędy już przejechać bez utrudnień, za to korek utworzył się na końcowym odcinku ekspresówki, czyli na około kilometr przed bramkami na autostradzie A1, a także między Matarnią i Owczarnią, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, utrzymują się utrudnienia na Morskiej, na Grabówku, przede wszystkim w okolicach Akademii Morskiej. Przybyło też aut na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Ciasno jest również na Hutniczej, od Cisowej do estakady. W Rumi z niewielkim spowolnieniem trzeba się liczyć w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata, natomiast przez Redę da się przejechać całkiem sprawnie. Podobnie jest zresztą w Wejherowie, gdzie spowolnienia na tranzytowej szóstce mają charakter jedynie punktowy. Większe utrudnienia można napotkać w śródmieściu, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Trwa poranny szczyt komunikacyjny w Bolszewie, gdzie nie rozpędzimy się na Szkolnej i Zamostnej. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, niewielkie spowolnienie panuje w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. Na północy regionu nieco większy ruch da się zauważyć na nadmorskiej 215-stce między Jastrzębią Górą a Chłapowem. Zwalniamy też przed rondem w Krokowej.