Informacje z dróg

07.06.2018

07:24

Zepsuty bus blokuje jeden z pasów ruchu na Obwodnicy Trójmiasta przed zjazdem na Witomino, co sprawia, że jezdnia w stronę Gdyni jest zakorkowana na odcinku około dwóch kilometrów, a zator zaczyna się już na Karwinach. Poza tym ekspresówka nie sprawia większych problemów kierującym. Z tymi trzeba się liczyć przed rondem na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, gdzie kolejka chętnych od strony Miszewa liczy obecnie ponad kilometr. Krajową szóstką z Lęborka sprawnie poruszamy się w stronę Wejherowa. Przymusowy postój będzie konieczny dopiero między Gościcinem a Bolszewem. W Wejherowie na razie na drogach jest spokojnie. Lekko korkuje się dojazd do skrzyżowania I Brygady Pancernej z 12 Marca na jezdni w stronę Śmiechowa. Póki co, spokój panuje też w Redzie i Rumi. W Gdyni natomiast mogą wystąpić problemy z dostaniem się do śródmieścia, co dotyczy zwłaszcza ulicy Morskiej na odcinku Chylonia–Grabówek. Przybywa też aut na Hutniczej, od granic z Rumią do estakady. W powiecie puckim na razie nie ma powodów na narzekania na poranne utrudnienia. Gdzieniegdzie trzeba jednak zdjąć nogę z gazu, np. przy dojeździe do skrzyżowania w Połczynie czy w samym centrum Pucka.

06.06.2018

14:21

Spory ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Jak informuje nas pan Przemek, korkuje się odcinek od Węzła Karczemki do bramek na autostradzie A1.

09:26

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Na utrudnienia można się jeszcze natknąć w Gościcinie, w pobliżu stacji kolejowej. Przez Wejherowo dość płynnie przejedziemy tranzytem w obie strony. Utrzymuje się jeszcze wzmożony ruch w centrum miasta, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie zwalniamy na Puckiej w okolicach skrzyżowania z Kazimierską. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego i na Starowiejskiej. W miarę uspokoiła się też sytuacja na północy Gdyni. Z utrudnieniami trzeba się jeszcze liczyć na Morskiej, od estakady do Grabówka, a także na Hutniczej, od Puckiej w stronę centrum. Nadal sprawnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie. Niewielkie zatory są jeszcze możliwe przy dojazdach od strony Miszewa i Karczemek. Na północy regionu wzmożony ruch panuje na trasie między Połchowem a Mrzezinem. Zdecydowanie zagęścił się też ruch w centrum Pucka. To samo można powiedzieć o nadmorskiej drodze wojewódzkiej nr 215 od Władysławowa do Jastrzębiej Góry.

08:27

Powiększył się korek na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, sytuacja jest w miarę stabilna, czyli zwalniamy głównie w obrębie centrum miasta, zwłaszcza na Sobieskiego. W Redzie tłoczniej niż przed godziną jest na Puckiej w obu kierunkach, natomiast w Rumi wciąż trudno jest przebić się przez wiadukt, zmierzając w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też Dębogórską. W Gdyni zwalniamy na Morskiej, od Cisowej do obwodnicy i od estakady do Grabówka. Przybyło też pojazdów przy dojeździe do węzła Ofiar Grudnia 70. Na Obwodnicy Trójmiasta sytuacja bez większych zmian, a więc podróżujemy bez przeszkód. Lekko zwalniamy przy dojeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. Około dwukilometrowy zator utrzymuje się przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie od strony Miszewa. Nieco lepiej jest w przypadku dojazdu od Karczemek. Na północy regionu przybyło aut w centrum Pucka oraz między Łebczem a Gnieżdżewem. Korkuje się też lekko dojazd do ronda we Władysławowie, zwłaszcza od strony ulicy Gdańskiej. Nad samym morzem nieco większego poruszenia możemy się spodziewać na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry.

07:26

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem możemy się liczyć z tradycyjnymi o tej porze spowolnieniami, a więc w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, to stopniowo zagęszcza się ruch w obrębie centrum miasta, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. W miarę sprawnie da się jeszcze przejechać przez Redę, natomiast w Rumi można stracić zmianę świateł przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni coraz więcej samochodów podąża Hutniczą od granic w Rumią do Chyloni. To samo dotyczy Morskiej na Cisowej oraz na odcinku od estakady do Grabówka. Kolejna ulica prowadząca do śródmieścia, czyli Janka Wiśniewskiego, również cieszy się coraz większym powodzeniem. W cierpliwość muszą się też uzbroić kierowcy zjeżdżający z Obłuża w kierunku estakady. Na Obwodnicy Trójmiasta panuje na razie poranny spokój. Gorzej jest na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza na Chwarznieńskiej w Gdyni oraz Spacerowej w Gdańsku. Trwa również poranne oblężenie ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, co dotyczy szczególnie pasa od strony Miszewa i Karczemek. Na północy regionu sporo aut przemierza wojewódzką 213-stkę między Krokową, Kłaninem, Starzynem i Połczynem. Zwalniamy też na skrzyżowaniu z 216-stką w Celbowie. Z kolei na 218-stce wolniej pojedziemy w okolicach Jeziora Dobre.

05.06.2018

10:53

Utrudnienia po zderzeniu trzech samochodów na krajowej szóstce w Wejherowie-Śmiechowie, na wysokości przystanku SKM, w kierunku Redy.

09:28

Utrzymują się utrudnienia na wojewódzkiej 218-stce, na odcinku Czarna Woda–Koleczkowo, gdzie przed godziną 8:00 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utworzyło się spowolnienie w Luzinie, w kierunku Wejherowa. Lekki korek można też napotkać w Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, utrzymuje się spory ruch w obrębie centrum, zwłaszcza na 3 Maja i Sobieskiego. Krajową szóstką mogą się przemieszczać ciężkie pojazdy wojskowe w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Uspokoiła się sytuacja drogowa w Redzie i Rumi, natomiast w Gdyni utrzymują się spowolnienia na Hutniczej i Morskiej w kierunku centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak przez cały poranek, jest względnie spokojnie. Nadal korkuje się dość mocno zjazd z ekspresówki w stronę Oliwy. Dużym powodzeniem wciąż cieszy się rondo na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, które korkuje się praktycznie z każdej strony, a najmocniej – od Miszewa i Karczemek. Na północy przybyło samochodów na trasie z Łebcza do Gnieżdżewa. Gęstnieje też ruch w centrum Pucka i całkiem tłoczno jest na nadmorskiej 215-stce między Jastrzębią Górą a Władysławowem.

08:28

Po zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i osobówki, do którego doszło przed godziną 8:00 na wojewódzkiej 218-stce w Koleczkowie, utrzymują się utrudnienia w ruchu. Należy na tym odcinku zachować ostrożność i zastosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem sytuacja jest stabilna i podobna jak przed godziną. Z utrudnieniami należy się liczyć przede wszystkim w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie przybyło pojazdów w centrum miasta, przede wszystkim na Sobieskiego i 3 Maja, a także na Rzeźnickiej. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej, od przejazdu kolejowego do Gdańskiej. Ciasno jest też w centrum Rumi, a więc przy dojeździe do wiaduktu od strony Ceynowy aż do skrzyżowania z Sabata. Coraz bardziej korkuje się ulica Hutnicza w Gdyni, w stronę centrum. To samo dotyczy Morskiej, od estakady do Grabówka. Podobnie jest na Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Na Obwodnicy Trójmiasta zwalniamy między Matarnią a Osową w stronę Gdyni oraz przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Bez większych zmian przed rondem na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, czyli utrzymują się korki od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim przytyka się dojazd do ronda w Krokowej, zwłaszcza od strony południa. Zwiększył się też ruch na nadmorskiej 215-stce od Chłapowa do Jastrzębiej Góry.

08:05

Po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 218 w Koleczkowie występują utrudnienia w ruchu.

07:26

Wtorkowy poranek powitał nas deszczem, co trzeba koniecznie mieć na uwadze, wyruszając na drogę. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa najpoważniejsze utrudnienie można napotkać w Gościcinie, gdzie od strony Kębłowa uformował się około kilometrowy zator. W samym Wejherowie zagęszcza się ruch na I Brygady Pancernej między ulicami Pucką a 12 Marca, a więc na jezdni w stronę Śmiechowa. W Redzie zwalniamy w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Obwodową, natomiast w Rumi – przede wszystkim na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy Morską w Gdyni, od Cisowej do Chyloni i dalej – od estakady do Akademii Morskiej na Grabówku. Kierujący muszą się liczyć również z utrudnieniami przy zjeździe z Obłuża na estakadę i na Hutniczej w stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pokonamy odcinek między węzłami Karwiny a Chwarzno, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Powodem jest stłuczka, do której doszło około godziny 7:00. Poza tym zwalniamy na wysokości Owczarni, tym razem na jezdni w kierunku Gdańska. Nie ma większych szans na płynne pokonanie ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, zwłaszcza jeśli jedziemy od strony Mieszewa i Karczemek. Można tam stracić kilka cennych minut. Dalej na północ, wolniej pojedziemy wojewódzką 218-stką w stronę Piaśnicy. Ze spowolnieniem trzeba się też liczyć na 216-stce między Celbowem a Puckiem, a także przed skrzyżowaniem w Połczynie.

04.06.2018

12:47

Z powodu awarii sieci trakcyjnej pociągi SKM między stacjami Gdańsk Główny i Gdańsk-Wrzeszcz kursują wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:30.

09:26

Skrzyżowanie Gdańskiej i Orzeszkowej w Wejherowie około godziny 9:00 zostało ponownie otwarte dla kierowców, nadal jednak sytuacja w tym rejonie miasta jest daleka od normy. Zresztą korek zaczyna się już praktycznie od Obwodowej w Redzie i z różnym nasileniem rozciąga aż do Śmiechowa. Lepszą opcją nadal może być objazd przez ulicę 12 Marca w Redzie, choć i tam nie brakuje pojazdów. Poza wspomnianymi utrudnieniami na krajowej szóstce, w Wejherowie przybyło samochodów w obrębie centrum, zwłaszcza na 3 Maja i Sobieskiego. Z kolei krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa da się już pokonać całkiem sprawnie. Niewielkim wyjątkiem na tej trasie może być Gościcino. Utrzymuje się jeszcze spowolnienie w obrębie skrzyżowania Sobieskiego z Sabata w Rumi. Natomiast w Gdyni wciąż trudno jest dostać się do centrum ulicą Morską na wysokości Grabówka. Wolniej pojedziemy też Hutniczą od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach z ekspresówki, choć na korek można się jeszcze natknąć na Spacerowej w stronę Oliwy. W powiecie puckim ze wzmożonym ruchem trzeba się liczyć na odcinku z Połczyna do Celbowa. Lekko korkuje się też dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa. Całkiem spory ruch panuje też na nadmorskiej 215-stce: od Karwi do Jastrzębiej Góry.

08:26

Trwają poważne utrudnienia drogowe na krajowej szóstce po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej z Orzeszkowej w Wejherowie. W tej chwili kierowcy muszą korzystać z objazdów wokół marketu spożywczego, a samo skrzyżowanie jest nadal nieprzejezdne. Korek od strony Redy zaczyna się mniej więcej w okolicach dworca PKP. Kierowcy jadący od strony ulicy Puckiej mogą spróbować ominąć krajową szóstkę ulicą 12 Marca w Redzie, choć i tam ruch jest już całkiem spory. Poza tym, jeśli chodzi o Wejherowo, przytyka się krajowa szóstka od odcinku od Puckiej do 12 Marca. Z kolei na odcinku od Lęborka do Wejherowa krajowa szóstka korkuje się przede wszystkim w Gościcinie. W Rumi utrzymuje się spore natężenie ruchu na wiadukcie w stronę Janowa. Jeśli chodzi o Gdynię, kierowcom utrudnia jazdę spowolnienie na Morskiej, od estakady do Grabówka. Zagęścił się też ruch na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Podobnie jak przed godziną, w miarę spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Utrzymuje się też spowolnienie przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, co dotyczy zwłaszcza dojazdu od strony Miszewa. Na północy przybyło aut na wojewódzkiej 216-stce między Puckiem a Gnieżdżewem, a więc zmierzających na północ. Ruch zagęścił się też na Drodze Chłapowskiej i Żeromskiego we Władysławowie.

07:28

Z powodu kolizji trzech samochodów przy skręcie z krajowej szóstki w ulicę Orzeszkowej w Wejherowie tworzą się spore utrudnienia na jezdni w stronę centrum, które sięgają już Pieleszewa. Obecnie przejezdny jest tylko jeden pas ruchu. Na miejscu pracują strażacy z wejherowskiej komendy powiatowej. Na szczęście, ze wstępnych informacji wynika, że obyło się bez poszkodowanych. Poza tym w mieście trzeba się liczyć z utrudnieniami na krajowej szóstce, na odcinku od Puckiej do 12 Marca. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką przy zjeździe na Gdańską, natomiast w Rumi – przede wszystkim na wiadukcie w stronę Janowa i na Dąbrowskiego przy dojeździe do ronda w Janowie. W Gdyni redukujemy biegi na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, i dalej – od estakady do Grabówka. Na Obwodnicy Trójmiasta na razie jest spokojnie. Jeśli gdzieś można się spodziewać niewielkich utrudnień, to przede wszystkim przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Tam możemy stracić zmianę świateł. Tłoczno jest też na krajowej 20-stce, przy dojeździe do ronda, co dotyczy zwłaszcza odcinka od Miszewa i Karczemek. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa utrudnienia pojawiają się w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Powiat pucki na razie odpoczywa po wczorajszym oblężeniu turystycznym. Nieco więcej aut da się dostrzec przed rondem w Krokowej i w samym centrum Pucka.

03.06.2018

12:19

Wskutek zderzenia czterech samochodów osobowych całkowicie zablokowana jest droga wojewódzka nr 213 w Kłaninie.