Andrzej Korycki i Dominika Żukowska | Ballady na dwa serca

Koncerty, Wejherowo

Data 16.02.2024 19:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo

W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”, „Łódki”.

Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę.

Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa przede wszystkim utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem wybitnych postaci: Bułata Okudżawy oraz Włodzimierza Wysockiego, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

Podczas koncertów, oprócz wspomnianych ballad morskich, duet w polskich tłumaczeniach wyśpiewuje wzruszające ballady tych artystów, takie jak: „Modlitwa”, „Trzy miłości”, „ Katarynka”, „Niebieski balonik”, „Pieśń gruzińska”, „Liryczna”, „Ballada o przyjacielu”.