Koncert Sklep z Ptasimi Piórami

Koncerty, Wejherowo

Data 13.01.2023
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety Bilety na stronie organizatora

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta.

 

 

Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog – Ryszard Leoszewski. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami, jak: pianista grupy YES – Rick Wakeman, czy wybitny wokalista jazzowy – Bobby McFerrin. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 9 autorskich płyt CD, zrealizował wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji. Z okazji Jubileuszu 45-lecia przygotowuje wydawnictwo książkowe i płytę z najważniejszymi utworami prawie półwiecznej działalności zespołu.

Na koncercie 13 stycznia zabrzmią kompozycje Ryszarda Leoszewskiego do tekstów m.in. Michała Zabłockiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Barbary Stenki i Marka Maja. Będą piosenki z ostatnich albumów: „Taką cię widzę” i „Biało-czerwona”, ale też piosenki dobrze znane w Krainie Łagodności – „Stempelek”, „Podróż dookoła siebie”, „O czym pani marzy”, „Wiem jak nie jest”. Będzie, lirycznie, satyrycznie i jak zwykle energetycznie za sprawą całego „personelu” Sklepu z Ptasimi Piórami.