'Z mapą do lasu' - nauka orientacji w terenie

Sport, Gdynia

Data 21.08.2021
Miejsce Polifarb
Adres Starochwaszczyńska/Beskidzka
Miejscowość Gdynia

Uczniowski Klub Sportowy "Azymut 45" Gdynia zaprasza w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, na kolejne spotkanie miłośników orientacji sportowej, które tym razem odbędzie się nieopodal „Polifarbu”, na skrzyżowaniu ulic Starochwaszczyńskiej z Beskidzką.

"Z mapą do lasu" to spotkania treningowe rekreacyjno-sportowe organizowane przez zawodników klubu orientacji sportowej UKS "Azymut 45". Treningi mają na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie.

Na każdym spotkaniu są przygotowane do wyboru różne trasy (w zależności od zaawansowania). Można wystartować indywidualnie lub w zespoole. Na starcie czekają osoby zajmujące się orientacją wiele lat, które z chęcią wytłumaczą co oznaczają poszczególne symbole na mapie i jak wybrać optymalny wariant do kolejnego punktu kontrolnego.

 

Jak czytamy na stronie GCS, w sobotę (21 sierpnia) trasy będą przygotowane od godz. 10:30 do 13:30. W terenie będą wisiały zkartki z numerem punktów kontrolnych wraz z biało-czerwonymi taśmami bez żadnych dodatkowych akcesoriów służących do potwierdzenia PK. 

 

Więcej informacji: [tutaj](https://gdyniasport.pl/pl/aktualnosci/w-sobote-z-mapa-do-lasu).