Koncert dialogowy „Missa Pro Pace” ku pamięci ks. Krzysztofa Stachowskiego

Koncerty, Jastarnia

Data 18.08.2021
Miejsce Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Miejscowość Jastarnia
Bilety Wstęp wolny

W środę (18 sierpnia) atmosfera zadumy i klasycznej muzyki zapanuje w Jastarni. Projekt „Miss Pro Pace” to koncert ku pamięci księdza Krzysztofa Stachowskiego, gdzie widownia usłyszy m.in. chór mieszany, saksofon czy akordeon.

 

Tytuł „Missa pro pace" (tł. msza o pokój) nawiązuje do pierwszego zdania księgi cysterskich rękopisów z XV wieku, będących własnością skarbca Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu. Materiał źródłowy jest inspiracją i podstawą działania artystycznego. Twórcy, artyści i wykonawcy podjęli próbę nawiązania dialogu przeszłości (XV w.) z przyszłością (XXII w.) i znalezienia uniwersalnego języka porozumienia z odbiorcą – wyjaśniają organizatorzy.

 

W środę (18 sierpnia) o godzinie 19:00 w Kościele Nawiedzenia najświętszej Maryi Panny w Jastarni odbędzie się koncert „Miss Pro Pace”. To muzyczne wydarzenie poświęcone pamięci ks. Krzysztofa Stachowskiego. Przypomnijmy, że kapłan odszedł 5 lutego 2021 roku.

 

W ramach wydarzenia, muzycy zaprezentują utwory w aranżacji Adama Diesnera pod dyrekcją Zofii Guz. Wystąpią- Barbara Lewicka (sopran), Tomasz Fopke (baryton), Jakub Klemensiewicz (saksofon), Patryk Dopke (organy), Paweł Wiśniewski (akordeon), Chór Lutnia z Luzina oraz Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni.