Baltic Sail Gdańsk 2021

Sport,

Data 13.08.2021 00:00-16.08.2021 00:00
Miejsce Gdańsk
Bilety Normalny 85 zł/ Ulgowy 65 zł

Tradycyjne jednostki i jachty żaglowe i motorowe zawitają do Gdańska z okazji zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2021. Będzie to już 25.edycja.

Od piątku, 13 sierpnia do poniedziałku, 16 sierpnia na Ołowiance wzdłuż nabrzeży Motławy odbędzie się Zlot Żaglowców. Największą atrakcją wydarzenia będą rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej. Każdy rejs na tradycyjnej jednostce trwa ok. 3 godziny i rozpoczyna się przy Rybackim Pobrzeżu. Koszt to: 85 zł za bilet normalny i 65 zł za ulgowy. 

Kulimnacyjnym momentem każdego zlotu jest niedzielna parada wszystkich żaglowców,jachtó żaglowych i motorowych, która odbędzie się na wodach otławy. Rozpocznie się o godz. 12:00.

Nie zabraknie także innych atrakcji. Będzie stefa muzyczna oraz edukacyjna. Uczestnicy w sobotę, 14 sierpnia będą mogliw wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, dowiedzieć się więcej na temat recyklingu czy nadac nowe życie butelce PET. Na scenie wystąpią m.in. Wojciech Biesiadecki, zespół Trzy Majtki, Wild Rover, Marek Majewski czy Formacja. 

Dla chętnych możliwe będzie także zwiedzanie zacumowanych przy nabrzeżu żaglowców.

– Zlot tradycyjnie już jest otwarty dla wszystkich jednostek pływających, a więc także dla jachtów turystycznych, kutrów i motorówek. Celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Baltic Sail to także wyjątkowa promocja Gdańska, zatem miasto starannie przygotowuje się do tego wydarzenia - czytamy na oficjalnej stronie [balticsail.pl](https://balticsail.pl/), gdzie dostępny jest także szczegółowy program imprezy.