Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Ladies’ Jazz Festival – Jane Monheit

Koncerty, Wejherowo

Data 23.07.2018 22:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo

**Obdarzona głosem fenomenalnej urody, jak wyraził się o niej Steohen Holden z The New York Times, Jane Monheit, jedna z najwybitniejszych obecnie wokalistek jazzowych świata.**

Wraz z jej nowym albumem "The Songbook Sessions: Ella Fitzgerald" zaskoczyła samą siebie swoim artystycznym skokiem. Artystka od dawna myślała o nagraniu hołdu dla swej mistrzyni. Ella Fitzgerald (jak sama mówi) nauczyła ją śpiewać czule, ciepło, radośnie tam, gdzie nikomu przed nią nie przyszło do głowy, że tak można.

Jane jest właścicielką dwóch statuetek Grammy. Występowała z licznymi znaczącymi instrumentalistami jazzowymi, ale i np. z taką gwiazdą jak Michael Bubble. Zaśpiewała gościnnie na niemal 20 albumach – w 2018 zadebiutuje na Ladies’ Jazz Festival w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Jane Monheit to dojrzała, świadoma swoich niezwykłych możliwości, pewna swych przeżyć i doświadczeń artystka. Podobnie jak jej wzorzec – Ella, umie wnieść do utworu ciepło, głębię uczuć, szczerość. Jest ukształtowana, pewna swych możliwości i umiejętności.