Akcja "Lato 2018" w Rumi

Inne, Rumia

Data 01.07.2018 19:00-31.08.2018 22:00
Miejscowość Rumia 84-230
Bilety Wstęp wolny

Informacje o programie:

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

Podczas wakacji Stacja Kultura zaprasza do korzystania ze stałej oferty (księgozbioru, stanowisk komputerowych, konsoli do gier Xbox) oraz różnorodnych zajęć i warsztatów przygotowanych z myślą o letnich wakacjach. Chętni będą mogli nauczyć się lub podszlifować język hiszpański i niemiecki oraz własnoręcznie stworzyć ceramikę, ekologiczną biżuterię i czerpany papier. Ponadto każdy wtorek będzie się zaczynać od zajęć czytelniczych dla najmłodszych.

Miejski Dom Kultury w Rumi

Wakacje w MDK-u rozpoczną się od wycieczki autokarowej, w ramach której najmłodsi będą mogli korzystać z żaglówek i kajaków, a także popływać w jeziorze i upiec kiełbaski na ognisku. Następnie zaplanowano rodzinne spektakle artystyczne, warsztaty i półkolonie. Natomiast zwieńczeniem wakacji będzie kolejna wycieczka autokarowa, podczas której dzieci i młodzież odwiedzą Muzeum Bałtyku, zobaczą wystawę lego oraz przejdą labirynt w polu kukurydzy.    

Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”

Spółdzielnia przygotowała wakacyjną ofertę z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat. Najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. ze szkoły tańca i nauki gitary biwakowej, warsztatów plastycznych, a także zagrać w kręgle, gry planszowe i mini football. Chętni będą mieli również okazję wybrać się na wycieczkę autokarową, by zwiedzić zamek krzyżacki oraz muzeum piernika, zobaczyć osadę łowców fok czy też przejechać się bryczką.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli nauczyć się jazdy na rolkach, pograć w tenisa stołowego, a także skorzystać z pływalni. Ponadto na poszczególnych boiskach będą się odbywać turnieje „piątek piłkarskich”, pojedynki w tenisa oraz rozmaite gry i zabawy.