Informacje z dróg

03.03.2015

10:44

Zmiany w organizacji ruchu na przebudowie linii tramwajowej w Gdańsku Przeróbce

Od 4 marca od godziny 9.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu samochodowego zachodniej jezdni ulicy Siennickiej od skrzyżowania z ul. Stary Dwór do skrzyżowania z ul. Elbląską. Ruch poprowadzony zostanie wschodnią jezdnią. Prowadzone prace nie będą kolidowały z aktualnymi trasami komunikacji miejskiej. Tramwaje będą kursowały ul. Siennicką.

Wykonywane będą roboty rozbiórkowe jezdni oraz chodników, kanalizacja deszczowa, warstwy wzmocnienia, warstwy bitumiczne i chodniki. Czas wykonywanych prac ok: 2 miesiące.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na wiosnę rozpoczyna się przebudowa ulicy Lenartowicza. W związku z tym w nocy z 10/11 marca zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na odcinku od pętli tramwajowej Przeróbka do pętli tramwajowej Stogi. Tramwaje będą dojeżdżać do pętli tramwajowej Przeróbka i tam zawracać w kierunku Centrum. Na trasie Pętla Przeróbka Pętla Stogi na koszt wykonawcy prac (firmy Budimex) zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Przystanek autobusowy umożliwiający przesiadkę pasażerów zostanie zlokalizowany w ul. Bajki. Trasa autobusu będzie prowadziła ul. Sienną, która na czas remontu będzie dwukierunkowa.

Pojazdy poruszające się na kierunku od skrzyżowania ul. Siennickiej z ul. Przetoczną do ul. Sucharskiego zostaną skierowane na objazd prowadzący przez ul. Bajki i ul. Sienną. Pojazdy od strony ul. Sucharskiego zostaną skierowane na ten sam objazd przez ul. Sienną i ul. Bajki. W związku z tym na czas prowadzenia robót planuje się wprowadzenie ruchu dwukierunkowego w ul. Siennej. Na odcinku po wiaduktem kolejowym w ul Siennej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy z pierwszeństwem przejazdu pojazdów jadących w kierunku ul. Sucharskiego. Dojazd do ul. Lenartowicza, ZNTK oraz Zakładu Karnego będzie umożliwiony przez objazd prowadzący przez ul. Dickensa i ul. Andersena oraz przez objazd w okolicy pętli tramwajowej do czasu uruchomienia wyjazdu przez ul. Siennicką.

Na tym obszarze prowadzone będą roboty rozbiórkowe jezdni i torowiska tramwajowego oraz trakcji, roboty kanalizacyjne, warstwy wzmocnienia, wykonane będzie nowe torowisko tramwajowe oraz trakcja, roboty bitumiczne i brukarskie. Planowany okres robót to trzy miesiące.

10:23

Remont nawierzchni zatok komunikacji miejskiej

W związku z remontem nawierzchni zatok komunikacji miejskiej wystąpią utrudnienia w ruchu na następujących ulicach w Gdyni:

  • ul. Wielkopolska przystanek na wysokości Placu Górnośląskiego kierunek Karwiny - od 04.03.2015r. do 10.04.2015r. czasowe zajęcia prawego pasa ruchu, tymczasowy przystanek będzie wyznaczony na prawym pasie ruchu przed skrzyżowaniem z ul. Wrocławską;

  • al. Zwycięstwa przystanek przy ul. Stryjskiej kierunek Centrum - od 09.03.2015r. do 17.04.2015r. czasowe zajęcia prawego pasa ruchu, tymczasowy przystanek będzie wyznaczony na prawym pasie ruchu za istniejącą zatoką przystankową.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy kierujących o dostosowanie się do zmienionej tymczasowo organizacji ruchu.

ZDiZ Gdynia

10:02

Wypadek w Bieszkowicach miał miejsce na ostrym łuku drogi. Na miejscu pracują strażacy. Trwa akcja ratunkowa. Policja wyjaśnia przyczyny w jakich doszło do czołówki.

09:56

Czołowe zderzenie dwóch aut w Bieszkowicach (na drodze w kierunku Koleczkowa). Dwie osoby zostały poszkodowane. Droga jest całkowicie nieprzejezdna. Na miejscu pracują służby ratownicze.

09:50

  • W Gdyni wciąż występują problemy na ul. Chwarznieńskiej na odcinku przed Rolniczą - informuje Krzysztof.

09:11

Na Obwodnicy Trójmiasta oraz na krajowej "6" wciąż pada deszcz. Śliska nawierzchnia może utrudniać jazdę, zalecana jest wzmożona ostrożność.

07:59

W Gdyni, standardowo, korek na Chwarznieńskiej od obwodnicy aż do Witomina. Problemy także na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Kierowców czekają utrudnienia także na Hutniczej, jadąc od strony Puckiej. Chwaszczyńska w stronę centrum również przytkana.

Na Obwodnicy Trójmiasta bez utrudnień.

06:26

  • Kolizja na ul. Hutniczej (na wysokości Vistalu przed przejazdem kolejowym) tworzą się korki w kierunku Gdyni - informuje Bartek.

02.03.2015

17:10

Kierowcy przechodzą prawdziwą gehennę w Sopocie. Zakorkowany jest Dolny Sopot,zwłaszcza Grunwaldzka i ulica Bitwy pod Płowcami. Dlaczego? Trwa tam remont.

16:47

Popołudniowy szczyt komunikacyjny w pełni. Znacznie większe natężenie ruchu jest między innymi na krajowej szóstce w Wejherowie.

16:45

Od 10.03.2015r. nastąpi tymczasowe zamknięcie ul. Wzgórze Bernadowo w Gdyni na wysokości budynku nr 295. Dojazd do posesji na ul. Wzgórze Bernadowo 1-265; 294 i do Os. Bernadowo nastąpi od strony ul. Sopockiej, natomiast do ul. Wzgórze Bernadowo 268-292; 295-304 od strony ul. Parkowej.

16:44

Ciężarówka uderzyła w taksówkę. Do zdarzenia doszło w Gdańsku na skrzyżowaniu Armii Krajowej z ulicą 3 Maja.

15:39

Sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta jest coraz lepsza.

Natomiast trasę z Gdyni w kierunku Rumi kierowcy pokonują w sporym towarzystwie. Zatkany jest również dojazd z Gdyni w kierunku Chwaszczyna.

15:26

Na tę chwilę brak utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

Natomiast w Gdyni kierowcy jadą w sporym towarzystwie na drodze w kierunku Obłuża. Jak informuje Raport z Trójmiasta - Podjazd do ul. Dąbka zajmuje dobre 20 minut.

14:33

Spore opady deszczu na krajowej "6", również w okolicach Bolszewa, Gościcina oraz Kębłowa. Prosimy o rozwagę - może być ślisko.