07.09.2012 11:22 0

Z Gdyni na Kilimanjaro

Gdyńska fundacja "Pokonaj raka", której mottem jest "Uczyń z każdej przeszkody swoją szansę" ma zamiar zdobyć szczyt Kilimanjaro. Wszystko to w ramach cyklu "szczyty życia".

Szansę na udział w projekcie mają osoby, które wygrały walkę z rakiem. Dzięki wyprawie będą mogły one pokazać innym, że można pokonać raka i wrócić do codzienności przepełnionej pasją i marzeniami.

Na śmiałków czeka około 100 km drogi przez tropikalny las deszczowy, pustynie, wrzosowiska, tundrę, lodowe klify czy śnieżne połacie. Wszystko to dziać się będzie na równiku, a w wyniku wyprawy uczestnicy projektu dotrą na sam szczyt Uhuru Peak.

  • Aby znacząco zwiększyć szansę wyleczenia, chorzy muszą podjąć aktywną walkę z chorobą zarówno z sferze fizycznej jak i psychicznej. Wiara i chęć walki są równie ważnym elementem terapii podobnie jak chirurgia, chemio i radioterapia. Walka z rakiem to często walka na śmierć i życie, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i wytrwałości.Zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem takich spektakularnych zwycięstw. Dlatego wspólnie wyruszamy w góry – czytamy na oficjalnej stronie fundacji.

Przesłanie jest szczególnie ważne dla mieszkańców województwa Pomorskiego, gdyż to właśnie tutaj występuje największa zachorowalność na tę chorobę. Osoby, które biorą udział w wyprawie już jutro spotkają się na berlińskim lotnisku, gdzie wyruszą w podróż do Afryki.

Zdjęcie z poprzedniej wyprawy na Mont Blanc źródło:www.pokonajraka.com

I Dzień

Wylot z Warszawy we wczesnych godzinach porannych. Przylot na lotnisko Kilimanjaro w Arushy w godzinach wieczornych. Transport do hotelu. Nocleg.

II Dzień

Przejazd do bram Narodowego Parku Kilimanjaro. 3-4 godzinny marsz przez las tropikalny do chat Mandara położonej na wysokości 2700m n.p.m. Kolacja i nocleg.

III Dzień

Dwugodzinny marsz przez dżunglę. Dojście do wrzosowisk. Po przejściu przez wrzosowiska (ok.5 godzin marszu), nocleg w chatach Horombo. Wysokość 3720 m n.p.m.

IV Dzień

Dzień Aklimatyzacyjny. Wejście do krateru Mawenzi (5150m n.p.m.) Nocleg w chatach Horombo.

V Dzień

Opcjonalnie dodatkowy dzień aklimatyzacyjny dla osób, których organizm potrzebuje więcej czasu do przystosowania się do wysokości. Spacer pod karter Kibo. Nocleg w chatach Horombo.

VI Dzień

Marsz do chaty Kibo przez zamglony, księżycowy krajobraz wielkiego, pustynnego siodła między kraterami Mawenzi i Kibo. Osiągamy wysokość 4700m n.p.m.

VII Dzień

Tuż po północy rozpoczynamy atak na szczyt wzmocnieni filiżanką gorącej herbaty z glukozą. Po kilkugodzinnym podejściu osiągamy brzeg krateru Gilman's Point 5681 m n.p.m. Zmagając sie z niedoborem tlenu i z własną słabością, osiągamy wymarzony cel Uhuru Peak -5895m n.p.m. Schodzimy na nocleg do Horombo.

VIII Dzień

Po śniadaniu dochodzimy do bram Parku. Nocleg spędzamy w hotelu w Arushy.

IX Dzień

Dzień rezerwowy

X Dzień

Powrót do kraju


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...