15.03.2012 08:32 0

Arka na dobrej drodze do półfinału

Arka Gdynia przybliżyła się do występu w półfinale Pucharu Polski. Wczoraj na własnym boisku wygrała z wiceliderem ekstraklasy, Śląskiem Wrocław 2:0.

• Ja jestem z tego pierwszego meczu zadowolony. Przed nim mówiłem, że nie można rywala zlekceważyć, bo Śląsk z pewnością nie gra tego, co by chciał – powiedział po meczu Petr Nemec, trener Arki Gdynia.

Osłabiony zespół z Wrocławia nie był w stanie zagrać dobrego meczu. Kiepską formę rywala wykorzystali żółto-niebiescy, prezentując się znacznie lepiej niż jeszcze miesiąc temu. Skoncentrowani i konsekwentni piłkarze Petra Nemeca dominowali na boisku. Czerwoną kartkę w 45 minucie zobaczył Jarosław Fojut za faul na Nwaogu. To otworzyło drogę do zwycięstwa. W drugiej połowie do bramki Śląska trafili Kuklis i Tomasik. Za tydzień rewanż we Wrocławiu.

• My już po losowaniu uznaliśmy je za nie najlepsze. Zazdrościliśmy tym, którzy jechali do Wejherowa czy Zdzieszowic. W dzisiejszym meczu Arka bardzo chciała wygrać, a my mieć na tyle korzystny wynik po pierwszej połowie tego dwumeczu, żeby we Wrocławiu rozstrzygnąć go po swojej myśli. Nasza sytuacja jest trudna – zaznaczył Orest Lenczyk, szkoleniowiec Śląska Wrocław

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Piotr Kuklis (53), Piotr Tomasik (80)

Arka: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Benevente, Radzewicz (86 Niedziela) - Kowalski, Pruchnik (89 Radosavljević), Jarzębowski, Tomasik - Kuklis - Nwaogu (69 Flis).

Śląsk: Kelemen - Socha, Pietrasiak, Fojut, Spahić - Ćwielong, Dudek, Cetnarski, Mraz - Ł.Gikiewicz (78 Sztylka) - Voskamp (46 Celeban).