29.02.2012 08:36 0

Euro 2012 za 100 dni!

Tylko 100 dni do Euro 2012! Pojawia się zatem pytanie czy zdążymy z przygotowaniami. Jak będzie wyglądał nasz region podczas najważniejszej piłkarskiej imprezy?

Największym atutem Gdańska jest oczywiście piękna PGE Arena. Nowoczesny obiekt wygrywa wszystkie rankingi. Ma pomieść nawet 40 tys. kibiców. Pierwszy sprawdzian stadionu, czyli towarzyski mecz Polska – Niemcy, wypadł pozytywnie.

Nieustannie trwają prace nad ułatwieniem dojazdu do obiektu, jak i rozbudowy infrastruktury w całym regionie. Trasa W-Z ma zmniejszyć korki w Gdańsku. Na Euro częściowo gotowa będzie też Trasa Słowackiego. Dodatkowo autobusy, kolejki SKM i specjalny pociąg na Letnicę ma umożliwić szybkie i bezproblemowe poruszanie się w Trójmieście

Natomiast już w kwietniu dostępny ma być nowy terminal na gdańskim lotnisku. Port im. Lecha Wałęsy przyjmować będzie dwa razy więcej pasażerów. Na kibiców czekać będą wolontariusze. Ich zadaniem będzie instruowanie turystów w kwestii dojazdu, noclegu i topografii miasta. Wkrótce rozpoczynają się pierwsze szkolenia.

W Gdańsku odbędą się 3 mecze grupy C i jedno spotkanie ćwierćfinałowe. Na murawie PGE Areny zobaczyć będzie można wielkie sławy europejskiej piłki. Do stolicy Pomorza zawitają bowiem reprezentacje Hiszpanii, Irlandii, Chorwacji oraz Włoch. Zawodników będzie można spotkać zarówno w Trójmieście, jak i na Kaszubach. W Gdyni trenować będą Irlandczycy, w Gdańsku – Niemcy. A liderzy rankingu FIFA, Hiszpania zamieszkają w hotelu Mistral, ćwiczyć będą na nowo wybudowanych boiskach w Gniewinie. Mecze na PGE Arena Gdańsk

  • Hiszpania – Włochy niedziela, 10 czerwca godz. 18:00
  • Hiszpania - Irlandia czwartek, 14 czerwca godz. 20:45
  • Chorwacja – Hiszpania poniedziałek, 18 czerwca godz. 20:45
  • mecz ćwierćfinałowy piątek, 22 czerwca godz. 20:45 (1B - 2A)

Dziś wielki sprawdzian Polaków. Na Stadionie Narodowym zmierzą się z Portugalią. Początek arcyważnego spotkania o 20.25.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24