21.02.2012 14:10 0

Asseco Prokom bez trenera

Tomas Pacesas złożył dymisję. Tymczasową funkcję trenera pełnić będzie dotychczasowy asystent - Andrzej Adamek. O decyzji litewskiego szkoleniowa można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Tomas Pacesas rozpoczął współpracę z naszym zespołem w roku 2003 jako zawodnik i kontynuował ją nieprzerwanie aż do dziś, w ostatnich sezonach z powodzeniem prowadząc zespół jako I trener ekipy. Tomas Pacesas to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, brązowy medalista Igrzysk Dobrej Woli w 1998r., Mistrz Rosji i dziesięciokrotny, jako zawodnik i trener, Mistrz Polski.

Jako trener osiągnął wraz z naszą ekipą historyczny sukces polskiej koszykówki - udział w Elite Eight Euroligi sezonu 2009/2010. Został uhonorowany nagrodą Euroleague Basketball jako trzeci najlepszy trener sezonu 2009/2010. To doskonale znana wszystkim kibicom polskiej oraz europejskiej koszykówki postać, bardzo charyzmatyczny zawodnik doskonale kierujący na boisku poczynaniami swoich kolegów jako rozgrywający oraz trener, który z sukcesami prowadził w ostatnich sezonach nasz zespół.

Pragniemy w tym miejscu podziękować Tomasowi Pacesasowi za jego wieloletnią pracę dla naszego klubu. Składamy wyrazy podziękowania za ambitną walkę na parkiecie jako zawodnik, za wielką pracę nad rozwojem zespołu jako trener. Dziękujemy za wieloletni wkład w rozwój koszykówki w całym Trójmieście. Jesteśmy dumni z faktu, że przez wiele lat Tomas Pacesas związał się właśnie z naszym klubem. Dziękujemy i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych projektów.

W najbliższych spotkaniach drużynę Asseco Prokom Gdynia poprowadzi trener Andrzej Adamek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24