20.02.2012 13:50 0

Trefl z Pucharem Polski

Puchar Polski trafi do Sopotu. Trefl ograł zielonogórski Zastal i wywalczył cenne trofeum. Bohaterem sopockiej ekipy był Łukasz Koszarek, wybrany MVP turnieju.

Tref Sopot piąty raz w historii klubu zdobył Puchar Polski. Emocjonujący mecz w Zielonej Górze szczęśliwie zakończył się dla zawodników Karlisa Muiznieksa. Słaby początek w wykonaniu gospodarzy pozwolił na zbudowanie przewagi i kontrolowanie wyniku do końca. W finale Intermarché Basket Cup doskonale zaprezentował się Łukasz Koszarek, który zdobył dla Trefla 25 punktów .

• Chciałem podziękować swoim graczom za to, że przez cały turniej potrafili utrzymać maksymalną koncentrację. Myślę, że był to bardzo interesujący finał, który mógł się podobać kibicom – powiedział po spotkaniu trener Karlis Muiznieks.

Trefl Sopot - Zastal Zielona Góra 77:73 (22:13, 22:21, 19:19, 14:20)

Trefl: Koszarek 25, Dylewicz 13, Wiśniewski 13, Turek 12, Waczyński 7, Cummings 3, Mallett 2, Stefański 2, Kuzminskas 0.

Zastal: Hodge 21, Chanas 17, Archibeque 12, Stelmach 9, Dłoniak 7, Matczak 4, Sroka 2, Mirković 1.