18.01.2012 10:45 0

Lotos kontra Galatasaray

Jutro, 19 stycznia w 12 kolejce Euroligi Kobiet Lotos Gdynia zmierzy się na własnym boisku z obecnie jedną najlepszych drużyn w Europie - Galatasaray Stambul.

Najlepsza koszykarka świata – Diana Taurasi, Alba Torrens, Tina Charles oraz znana gdyńskiej publiczności Tischa Penicheiro to tylko niektóre nazwiska, które możemy znaleźć w składzie tureckiej drużyny. Zespół Galatasaray, który wyrósł w tym sezonie na europejską potęgę jest organizatorem Final Eight tegorocznych rozgrywek i może być spokojny o kolejne rundy, spisuje się w tym sezonie fenomenalnie. Z jedenastu rozegranych spotkań, podopieczne Ceyhun Yildizoglu przegrały zaledwie dwa z Ros Casares 46:76 oraz z UMMC Ekaterinburgiem 85:80.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w Galatasaray są Diana Taurasi, która notuje średnio 20.9 pkt, Tina Charles, która zdobywa 17.5 pkt, Alba Torrens, która ma 15.1pkt oraz Epifaniya Prints, która dokłada 11 „oczek” w każdym spotkaniu

Nie będzie to łatwe spotkanie. Pomimo, że w pierwszym spotkaniu podopieczne Javiera Fort Puente były bardzo bliskie zwycięstwa. Przegrywając zaledwie dwoma punktami na minutę przed końcem, Lotos uległ 71:77, a najskuteczniejszymi w tamtym meczu były Jolene Anderson (20 pkt), Adriana Knezevic (17 pkt) oraz Aneika Henry (15 pkt, 17 zb).

Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:45. Czwartkowe spotkanie będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem strony www.lotosgdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24