05.01.2012 09:33 0

Asseco zaczęło od porażki

Druzgocąca porażka Asseco w meczu Ligi VTB. W odległej Syberii ulegli lokalnemu Jenisiejowi Krasnojarsku aż 79:102.

Nowy rok Mistrzowie Polski zaczęli od porażki. Pierwsza część meczu nie wróżyła tak sromotnej porażki. Gdynianie popełniali błędy w obronie, jednak nie dawali rywalowi szansy na zdobycie przewagi. Pierwszą kwartę wygrali koszykarze Asseco 22:21.

Na tym zakończyła się dobra gra podopiecznych Tomasa Pacesasa. Rozpędzony Enisiej z każdą minutą powiększał przewagę. Asseco było bezradne i przegrało różnicą 23 punktów. Zajmuje obecnie ósmą pozycję w tabeli, co oddala wizję awansu do fazy play-off.

Asseco Prokom – Enisiej Krasnojarsk 79:102 (22:21, 16:37, 18:26, 23:18).

ASSECO PROKOM: Motiejunas 17, Blassingame 14, Lafayette 14, Hrycaniuk 10, Frasunkiewicz 6, Szczotka 6, Łapeta 4, Kuebler 2, Zamojski 2, Dmitriew 2, Seweryn 2, Sikora 0.

ENISIEJ: Marinović 17, Baxter 14, Toporow 13, Kikanović 12, Syrowatko 10, Zajcew 10, Truszkin 8, Komarowskij 7, Nissim 5, Niesterow 3, Hukić 3, Sołowiow 0.