23.05.2024 10:46 1 TS

Pożar mieszkania w Wejherowie! Na miejsce wezwano 5 zastępów straży pożarnej. Policja podała wstępnie przyczynę

źródło: nadesłane

W Wejherowie doszło do pożaru mieszkania w okolicy peronu Nanice. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Aktualizacja, 23 maja 2024 roku, godz. 14

Policjanci st. post. Klaudia Thiel i st. post. Krzysztof Dawidowski dotarli na miejsce jako pierwsi i wchodząc przez okno z wężem ogrodowym podłączonym do wody ugasili pożar.

Policjanci natychmiast sprawdzili blok i odcięli dopływ prądu do budynku. Następnie, korzystając z węża ogrodowego podłączonego do kranu, przez okno po drabinie wkroczyli do zadymionego mieszkania. W środku zauważyli pożar w kuchni, który natychmiast zaczęli gasić. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu udało się ugasić pożar jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Po ugaszeniu pożaru policjanci przystąpili do wietrzenia mieszkania, aby usunąć nagromadzony dym. Wspólnie ze strażakami sprawdzili również, czy w mieszkaniu nie ma innych źródeł ognia i czy nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo. W momencie wybuchu pożaru w mieszkaniu nikogo nie było.

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie w jednym z urządzeń elektrycznych podłączonych do prądu w kuchni - przekazuje oficer prasowy wejherowskiej policji.

Wcześniej pisaliśmy:

Do pożaru doszło doszło po godz. 10 w czwartek, 23 maja 2024 roku. Na ul. Polną w Wejherowie zadysponowanych zostało pięć zastępów straży pożarnej. Jeszcze przed przyjazdem strażaków udało się ugasić ogień, m.in. przez policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Trwa dogaszanie. Z budynku wyjęto nadpalone przedmioty i są dogaszane. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - informuje mł. bryg. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...