03.04.2024 16:00 0 TS/UM Gdynia

Nadchodzą duże zmiany w marinie w Gdyni. Powstanie nowy budynek bosmanatu | WIZUALIZACJA

materiały gdyniasport.pl

Nowy budynek bosmanatu wraz z centrum szkoleniowym dostosowany do współczesnych realiów powstanie w marinie w Gdyni. - Otwarcie tego ośrodka będzie nową jakością, jeżeli chodzi o działalność szkółek żeglarskich - przekonuje Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Jak informują władze miasta projekt nowej mariny i hotelu Mövenpick wszedł już w 'zaawansowaną fazę i w najbliższym czasie powinny rozpocząć się budowy obu obiektów'.

Wiedząc, jaki będzie finalny kształt obu budynków, jakie będą docelowe funkcje, jesteśmy gotowi rozpocząć prace nad budową nowej siedziby bosmanatu wraz z pełnym zapleczem infrastrukturalnym dla szkolenia żeglarskiego. To będzie dopełniający się element infrastruktury portu jachtowego na miarę XXI wieku – powiedział podczas briefingu prasowego Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Planowana inwestycja skupi w sobie m.in. część przeznaczoną dla żeglarzy, magazyn sprzętu ratowniczego oraz zaplecze szkoleniowe. Składać się będzie z trzech budynków. Budynek od szczytu to jest część przeznaczona na bosmanat, z przeznaczeniem dla żeglarzy, administracji na potrzeby organizacji konferencji czy też realizacji potrzeb szkoleniowych. Budynki hangarów stanowią bezpośrednie zaplecze dla szkolenia żeglarskiego, hangary do przechowywania łódek a także pomieszczenia administracyjne i socjalne. Ostatni budynek, ale pierwszy od strony alei Topolowej, będzie to obiekt lżejszej konstrukcji, w którym będzie można umieścić funkcję informacji turystycznej lub gastronomię.

Otwarcie tego ośrodka będzie nową jakością, jeżeli chodzi o działalność szkółek żeglarskich. Działalność skierowaną dla młodzieży, która zaczyna swoją przygodę w tym sporcie, ale również będzie też ważne z punktu widzenia edukacji morskiej kierowanej do uczniów szkół podstawowych czy średnich w Gdyni, dlatego że zarówno są tam przewidziane sale konferencyjne, hangary – podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego

Szacowany koszt inwestycji to 30 mln zł. Inwestycja będzie finansowana, w równych częściach, przez trzy podmioty: MSiT 33 proc., Urząd Marszałkowski 33 proc., Gdynię 33 proc.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...