21.11.2023 12:07 0 Michał Jarosz / MZK Wejherowo

W czasie asfaltowania ul. Sobieskiego w Wejherowie autobusy pojadą innymi trasami. Sprawdź, których linii dotkną zmiany

archiwum Twoja Telewizja Morska

W związku z wymianą nawierzchni w okolicach ronda na ul. Sobieskiego w dniach 25-26 wstrzymany zostanie ruch kołowy w tym rejonie. To z kolei oznacza objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej.

Zmiany dotkną linii 3, 7 oraz 16. Wszystkie one pojadą trasami omijającymi asfaltowany odcinek drogi.

Linie 3 oraz 16

W kierunku Gościcina Robakowskiej/Krofeya pojadą od przystanku Sobieskiego – GS 01 do przystanku Dom Działkowca 01 przez ulice Dworcową, Kwiatową, I Brygady Pancernej WP i Batalionu Morskiego. NA tym odcinku autobusy zatrzymają się jedynie na przystanku Filharmonia Kaszubska 04.

W kierunku Obrońców Westerplatte pojazdy ze wspomnianymi numerami od przystanku Ogródki Działkowe 02 do przystanku Sobieskiego – GS 02 pokonają trasę ulicami Sucharskiego, Batalionu Morskiego, I Brygady Pancernej WP, Kwiatową i Dworcową. Na tym odcinku zatrzymają się wyłącznie na przystankach Dom Działkowca 03 i Filharmonia Kaszubska 03.

Linia 7

W kierunku Bolszewa Leśnej – Szkoły/Gościcina Robakowskiej autobusy na odcinku od przystanku Wejherowo Dworzec PKP 02 do przystanku Dom Działkowca 01 pojadą ulicami Kwiatową, I Brygady Pancernej WP i Batalionu Morskiego. Co ważne na tym odcinku nie zatrzymają się na żadnym przystanku.

W kierunku Cegielni od przystanku Ogródki Działkowe 02 do przystanku Wejherowo Dworzec PKP 01 z kolei skierowane zostaną na objazd ulicami Sucharskiego, Batalionu Morskiego, I Brygady Pancernej WP i Kwiatową. Na tym odcinku zatrzymają się tylko na przystanku Dom Działkowca 03.

Rozkłady jazdy wymienionych linii nie ulegną zmianom. Odjazdy z przystanków Filharmonia Kaszubska 03, 04 i Dom Działkowca 03 będą takie same jak z przystanków – odpowiednio – Filharmonia Kaszubska 02, 01 i Dom Działkowca 02.

Ponadto w dniach 25-26 listopada zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Dom Działkowca 02, Filharmonia Kaszubska 01, Filharmonia Kaszubska 02, Transportowa 91 oraz Transportowa 92.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...