19.09.2023 10:00 2 Tomasz Smuga/UM Gdynia
Na początku października 2023 roku ruszą konsultacje społeczne dotyczące Polanki Redłowskiej w Gdyni. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w projektowaniu koncepcji zagospodarowania polanki.
Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzeni – przekształceń przestrzennych i funkcjonalnych Polanki Redłowskiej oraz jej otoczenia – rozpoczną się 2 października i potrwają do grudnia. Ich efektem będzie wypracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu przy współpracy jak najszerszego grona osób zainteresowanych tym miejscem i reprezentujących różne środowiska.
Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się 2 października w godz. 17.00-20.00 w siedzibie UrbanLabu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczącego terenu Polanki Redłowskiej, a także możliwości i ograniczenia, na jakie należy uważać podczas wypracowywania najlepszych rozwiązań.
Ostateczna koncepcja zagospodarowania przestrzeni Polanki Redłowskiej, rekomendowana jako wizja do realizacji, zostanie zaprezentowana 7 grudnia o godz. 17.00 w UrbanLabie Gdynia.
CZYTAJ TEŻ: Lokomotywa wodorowa ruszyła w trasę z Gdyni do Helu
— Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, już dziś zapraszam wszystkich Państwa do udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie konsultacjach społecznych dotyczących zielonego zagospodarowania Polanki Redłowskiej i terenów wokół niej. To wyjątkowe miejsce, którego przyszłość leży gdynianom na sercu. Dowodem są wcześniejsze dyskusje o Polance, w tym te inicjowane oddolnie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – W najbliższych tygodniach mieszkańcy i projektanci będą pracować nad koncepcją zagospodarowania Polanki Redłowskiej. Zdecydują, jak najlepiej rozwinąć potencjał tego zielonego terenu, który jest położony tuż przy plaży i sprzyja zarówno aktywnej rekreacji, jak i wypoczynkowi. Koncepcja zagospodarowania, nad którą będziemy pracować, połączy oczekiwania użytkowników z koniecznością adaptacji do zmian klimatu. Zapraszam serdecznie do włączenia się w ten proces na każdym z etapów – zarówno w grupową pracę nad koncepcją, jak i w przekazywanie opinii o pomyśle, który powstanie.
Byliście świadkami zdarzenia? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.
09:07
Luzino póki co, korkuje się w stałych miejscach. W cierpliwość uzbroić się muszą kierowcy znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej i Ofiar Stutthofu. Unormowała się z kolei sytuacja w pobliżu kościoła pw. Św. Wawrzyńca. Ruch w tym rejonie jest płynny.
W Gościcinie, duży ruch jest teraz na gościcińskiej górce. Kumuluje się tradycyjnie w okolicach skrzyżowania z ulicą Szeroką i Słoneczna. W cierpliwość kierowcy uzbroić się muszą również w okolicy szkoły podstawowej.
Podobnie tłoczno jest teraz na ulicy Szkolnej w Bolszewie. Kto może, lepiej niech omija te okolice. Problem z płynnością jazdy będą mieli również kierowcy na ulicach Głównej i Zamostnej. Duży ruch jest teraz w okolicach ronda na ulicy Strażackiej.
Przypominamy, że trwa remont ulicy Tartacznej w Wejherowie, więc w tym miejscu kierowcy muszą kierować się dalej na ulicę Przemysłową, która w tej chwili jest w miarę przejezdna.
08:56
Utrudnienia w ruchu w Luzinie na ulicy Wilczka - trwają prace drogowe. Wprowadzono ruch wahadłowy od skrzyżowania z byłą krajową szóstką do ulicy Lipowej.
09:34
Korkuje się Obwodnica Trójmiasta za Osową w kierunku Gdyni. korki tworzą się w obu kierunkach.
08:32
Korkuje się Gościcińska Górka. Spory ruch jest na ulicy Sobieskiego w Wejherowie. Nie ma utrudnień na trasie z Wejherowa do Rumi.
08:33
Korkuje się za to ulica Zamostna w Bolszewie przy wyjeździe na dawną drogę krajową numer sześć. Wolniej możemy też przemieszczać się na gościcińskiej górce w rejonie skrzyżowania z ulicą Szeroką w Gościcinie.