19.09.2023 10:00 2 Tomasz Smuga/UM Gdynia

Mieszkańcy zadecydują o Polance Redłowskiej

fot Google Maps

Na początku października 2023 roku ruszą konsultacje społeczne dotyczące Polanki Redłowskiej w Gdyni. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w projektowaniu koncepcji zagospodarowania polanki.

Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzeni – przekształceń przestrzennych i funkcjonalnych Polanki Redłowskiej oraz jej otoczenia – rozpoczną się 2 października i potrwają do grudnia. Ich efektem będzie wypracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu przy współpracy jak najszerszego grona osób zainteresowanych tym miejscem i reprezentujących różne środowiska.

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się 2 października w godz. 17.00-20.00 w siedzibie UrbanLabu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczącego terenu Polanki Redłowskiej, a także możliwości i ograniczenia, na jakie należy uważać podczas wypracowywania najlepszych rozwiązań.

Ostateczna koncepcja zagospodarowania przestrzeni Polanki Redłowskiej, rekomendowana jako wizja do realizacji, zostanie zaprezentowana 7 grudnia o godz. 17.00 w UrbanLabie Gdynia.

CZYTAJ TEŻ: Lokomotywa wodorowa ruszyła w trasę z Gdyni do Helu

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, już dziś zapraszam wszystkich Państwa do udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie konsultacjach społecznych dotyczących zielonego zagospodarowania Polanki Redłowskiej i terenów wokół niej. To wyjątkowe miejsce, którego przyszłość leży gdynianom na sercu. Dowodem są wcześniejsze dyskusje o Polance, w tym te inicjowane oddolnie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – W najbliższych tygodniach mieszkańcy i projektanci będą pracować nad koncepcją zagospodarowania Polanki Redłowskiej. Zdecydują, jak najlepiej rozwinąć potencjał tego zielonego terenu, który jest położony tuż przy plaży i sprzyja zarówno aktywnej rekreacji, jak i wypoczynkowi. Koncepcja zagospodarowania, nad którą będziemy pracować, połączy oczekiwania użytkowników z koniecznością adaptacji do zmian klimatu. Zapraszam serdecznie do włączenia się w ten proces na każdym z etapów – zarówno w grupową pracę nad koncepcją, jak i w przekazywanie opinii o pomyśle, który powstanie.

Byliście świadkami zdarzenia? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...