03.02.2023 15:00 5 PM/KMP Gdynia

Ukradli mazdę wartą 6 tys. zł

Fot. KMP Gdynia

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzewanych o kradzież osobowej mazdy. 19-latka została przesłuchana w charakterze świadka, a następnie zwolniona, natomiast mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowej mazdy wartej 6 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło 22 stycznia w Gdyni.

Kryminalni z gdyńskiej komendy zajęli się tą sprawą, zabezpieczyli zapis z monitoringu i sprawdzili trasę przemieszczania się samochodu. Już po kilku dniach pracy, funkcjonariusze ustalili gdzie przebywa sprawca kradzieży oraz miejsce, w którym znajduje się mazda. Policjanci pojechali tam i zatrzymali 35-letniego mężczyznę oraz odzyskali samochód - informuje mówi podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w kradzieży udział brały jeszcze inne osoby. Prowadzone działania mundurowych po kolejnych dwóch dniach doprowadziły ich do zatrzymania 18-letniego mężczyzny i 19-letniej kobiety.

Dalsze, intensywne działania kryminalnych doprowadziły ich do ustalenia ostatniego sprawcy tej kradzieży, który został zatrzymany wczoraj. Okazał się nim 17-latek, który ukrywał się na terenie Pucka. Mundurowi ustalili, że 17-latek jest poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. 19-letnia kobieta została przesłuchana w charakterze świadka - dodaje podkom. Jolanta Grunert.

Natomiast zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...