07.10.2022 15:30 14 WH/TTM

Nowe skrzyżowanie i sygnalizacja przy szkole w Łebnie

Fot. TTM

W piątek (7 października) w Łebnie oddano nową drogę wraz z sygnalizacją świetlną. Kiedy kierowca jedzie za szybko, uruchamia się z automatu czerwone światło. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln złotych.

W sąsiedztwie podstawówki, biblioteki i kościoła w Łebnie wybudowano bezpieczne skrzyżowanie.

Zarówno infrastruktura chodnikowa, jak i bezpieczne przejścia wyposażone w sygnalizację świetlną, to nie tylko w okolicach Szemudu, ale w całym województwie, to są inwestycje oczekiwane i co jakiś czas spotykamy się z licznymi wnioskami – mówi Grzegorz Stachowiak, dyrektor zarządu dróg wojewódzkich w Gdańsku. - Patrząc na to, co się dzieje u nas w kraju, patrząc na inflację i sytuację ekonomiczną, to są zadania coraz trudniejsze dla nas. To, co miało kosztować 50 mln, teraz kosztuje 70 mln złotych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Wzdłuż drogi wojewódzkiej powstała zatoczka autobusowa. Przebudowano skrzyżowanie łącznie z ul. Szkolną do boiska. Pojawiły się także nowe chodniki. Postawiono sygnalizację świetlną z systemem dyscyplinowania kierowców. Jeśli ktoś przekroczy 50 km/h, to automatycznie uruchomi się czerwone światło.

To powoduje, że przez naszą miejscowość nikt szybciej nie pojedzie, bo po prostu mu się to nie opłaca, bo będzie się musiał zatrzymać i na nowo ruszać. To był główny cel, aby w Łebnie spowolnić ruch samochodów – wyjaśnia Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud. - Bardziej centralnego miejsca w Łebnie nie ma. Auta muszą się zatrzymać, muszą zwolnić, po to, aby dzieciaki ze szkoły mogły przejść bezpiecznie i nasi mieszkańcy.

Cała inwestycja kosztowała 1,5 mln złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 400 tys. złotych ze środków wojewody pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24