05.08.2022 08:01 0 mat.pras. Artykuł sponsorowany

Sprawdź czy masz cukrzycę! Bezpłatne badania poziomu cukru (Hel, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Ustka, Łeba)

W takich namiotach będzie można bezpłatnie wykonać badanie poziomu cukru.

Skorzystaj z bezpłatnego badania poziomu cukru i odbierz zaproszenie na konsultację do internisty lub edukatora diabetologicznego. Ruszyło Narodowe Badanie Poziomu Cukru - Projekt Lato 2022 r.

Bezpłatne badanie poziomu cukru w ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru – Projekt Lato 2022 będą realizowane w 5 nadmorskich miejscowościach:

· W piątek i sobotę (5-6.08.202 r.) w godzinach 10.00-17.00 na Helu przy Urzędzie Miasta (okolice Neptuna)

· W niedzielę i poniedziałek (7-8.08.2022 r.) we Władysławowie w godzinach 9.00-17.00 na ul. ul Hryniewieckiego (przy łączeniu z ul Morską)

· We wtorek i w środę (9-10.08.2022 r.) w Jastrzębiej Górze, na Promenadzie Światowida przy ul Rozewskiej, w godzinach 9.00-17.00.

W czwartek i piątek (11-12.08.2022 r.) w Ustce, na Promenadzie (wjazd od ulicy Maurycego Beniowskiego) godzinach 9.00-17.00

· W sobotę i w niedzielę (13-14.08.2022 r.) w Łebie przy ul. ul Jachtowej (przy porcie Jachtowym), godzinach 9.00-17.00

Żeby skorzystać z badania nie trzeba się wcześniej zapisywać czy umawiać, wystarczy przyjść do niebieskiego namiotu oznaczonego logotypami Narodowego Badania Poziomu Cukru.

1/4 chorych nie wie, że ma cukrzycę. A Ty?

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cukru we krwi. To pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, organizator Narodowego Badania Poziomu Cukru. – Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, lawinowy wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 wynika z dzisiejszego stylu życia – braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej diety, których konsekwencją jest nadwaga i otyłość, a także życia w stresie i pośpiechu. - Choć choroba nie boli, to powikłania, do jakich prowadzi, już istotnie wpływają na nasze życie. Warto sobie uświadomić, że co 6 sekund ktoś na świecie umiera z powodu tej choroby – mówi dr n. farm. Rafał Miozga. Co gorsza - szacuje się, że 1/4 chorych na cukrzycę nie wie, że choruje, a tym samym nie podejmuje leczenia. Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia uruchomiła Narodowe Badanie Poziomu Cukru, program którego celem jest wykrycie osób zagrożonych cukrzycą, a w drugim kroku - realna pomoc chorym lub zagrożonym.

— W ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru – projekt Lato 2022 nie tylko oferujemy bezpłatne badanie poziomu cukru. Fundacja NEUCA dla Zdrowia przygotowała także 2 tysiące zaproszeń na konsultacje do internistów i edukatorów diabetologicznych. Trafią one do osób, które przyjdą do naszego namiotu i wykonają badanie – mówi Bogusława Golus-Jankowska, Prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

10 dni, 5 miejscowości

Badania będziemy prowadzić w 5 nadmorskich miejscowościach – na Helu, we Władysławowie, w Jastrzębiej Górze, Ustce i Łebie. W każdej z nich będziemy 2 dni – mówi Sybilla Walczyk, rzecznik prasowy Grupy NEUCA. – Jednocześnie prowadzimy kampanię informacyjną mającą na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. ryzyka związanego z nieprawidłowym poziomem cukru. Nie kończymy naszej akcji profilaktycznej wraz z końcem wakacji – w ciągu 3 lat zamierzamy przebadać jak największą liczbę osób. Wszystko po to, żeby dotrzeć z możliwością oznaczenia poziomu cukru we krwi do każdego, kto być może jest nieświadomy zagrożenia cukrzycą.

Kompleksowy program opieki diabetologicznej

Narodowe Badanie Poziomu Cukru to element najbardziej kompleksowego programu opieki diabetologicznej w Polsce.

Jak przygotować się do badania poziomu cukru?

Badanie wykonuje się z próbki krwi. Pacjent powinien być na czczo  (bez jedzenia i picia), dopuszcza się wypicie niewielkiej ilości wody by np. popić tabletki.

Wszystkie informacje na temat Narodowego Badania Poziomu Cukru, wraz z harmonogramem i lokalizacjami badań, znajdują się na tej stronie. Wejdź i sprawdź co to jest cukrzyca, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania, dlaczego aktywność, odpowiednie odżywianie i zdrowy sen są tak ważne.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia skupia się na działalności w obszarze profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Przepadała już ponad 150 tysięcy osób w ramach bezpłatnych badań profilaktycznych w całym kraju. Fundacja dociera z mobilnymi przychodniami umożliwiającymi przeprowadzenie badań przesiewowych do większych i mniejszych miejscowości przez cały rok. Licznymi działaniami promuje aktywność fizyczną i wspiera charytatywnie osoby w potrzebie.


Czytaj również: