18.10.2011 15:50 0

Wzgórze radości tańczy ze szczęscia. Gryf wygrywa z Górnikiem 1:0

Wzgórze Wolności płonie ze szczęścia! Młodzi kibice wybiegli na boisko i cieszą się razem z żółto – czarnymi, którzy wygrywają z Górnikiem Zabrze 1:0. Gryf Orlex Wejherowo awansuje do ¼ finału Pucharu Polski.

Spotkanie 1/8 Pucharu Polski zakończyło się zwycięstwem Gryfa Orlex Wejherowo. Wiesław Ferra niepokonany, gościom nie udało się strzelić ani jednej bramki. Strzelcem zwycięskiego gola dla Gryfitów w 46 minucie jest Mateusz Toporkiewicz.

To historyczne wydarzenie w Wejherowie. Kolejny mecz Pucharu Polski to wielka niespodzianka dla mieszkańców Wejherowa i dla kibiców.

Skład Gryfa Wejherowo: Ferra - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Politowski - Krzemiński, Kołc, Wicki, Szymański, Gicewicz - Toporkiewicz

Skład Górnika Zabrze: Peskovic - Olkowski, Banaś, Magiera, Szymura - Jonczyk, Wodecki, Marciniak, Thomik, Przybylski - Gołębiewski

Niestety nie otrzymaliśmy pozwolenia na transmisję online na żywo.

Przebieg meczu:

1 - Pierwszy gwizdek sędziego w dzisiejszym spotkaniu, wejherowski Gryf rozpoczął kolejny mecz w fazie Pucharu Polski

2 - Wzgórze Wolności wrze, Stadion Gryfa Orlex Wejherowo wypełniony po brzegi

3 – Początek spotkania spokojny, drużyny badają się nawzajem

6 - Gryf nerwowo, pierwszy rzut rożny dla Górnika

8 – Piłkę spokojnie opanowuje Wiesław Ferra

10 - Górnik buduje akcję podbramkową lecz zawodnicy gryfa skutecznie im w tym przeszkadzają

10 – Piękny rajd Felisiaka, niestety strzał zablokowany przez Olkowskiego

11 – Po szybkiej kontrze rzut rożny dla Gości

15 - Magiera fauluje Krzemińskiego, gra coraz ostrzejsza

15 – Politowski w pole karne, bramkarz Górnika spokojnie od bramki

17 - Felisiak ładnie w pole karne, dobra reakcja bramkarza Gości

18 – Pierwsza dobra akcja Górnika Zabrze w ostatniej chwili obrońca Gryfa wślizgiem wybija piłkę

21 – Rzut wolny dla Gryfa Orlex Wejherowo, Pedković łapie piłkę bez problemu

23 – Dużo walki w środku pola, cały czas bez bramki na Wzgórzu Wolności

24 - Świetnie wyjście Gryfitów, dobre uderzenie Kołca na bramkę, Pesković dalej niepokonany

38 – Dobre uderzenie Kołca, niestety ponad bramką

43 - Kolejna dobra akcja Gryfitów, Wicki w pole karne, Krzemiński nie trafia w piłkę

45(+1) - Sędzia spotkania kończy pierwszą połowę, do przerwy 0 : 0 Jak na razie bardzo dobrze prezentuje się Gryf

45 - Rozpoczęła się druga połowa meczu Gryf Orlex Wejherowo - Górnik Zabrze

46 - Gol dla Gryfa strzela Toporkiewicz

51 – Kolejna dobra akcja Gicewicza

53 – Gryf cały czas atakuje, Górnik w defensywie

54 – Trener Nawałka decyduje się dwie zmiany w Górniku Zabrze, schodzi Jonczyk i Thomik, wchodzą Zahorski i Nakoulma

56 – Rzut rożny dla wejherowskiego Gryfa nie stworzył zagrożenia

59 - Pierwsza żółta kartka dla Przybylskiego

64 – Zmiana w Gryfie za Wickiego na murawę wchodzi Szubrowicz, Krzysztof Wicki na noszach opuścił boisko

67 - Wzmaga się doping, kibice Gryfa Orlex Wejherowo 12 zawodnikiem

68 – Goście bez pomysłu na grę podopieczni Grzegorza Nicińskiego walczą jak równy z równym z piłkarzami ze Śląska

69 – Po akcji Górnika bardzo dobra interwencja Ferry

70 - Gicewicz uderza z ostrego konta na bramkę przeciwnika

72 – Górnik spieszy się z przejęciem inicjatywy, wolne tępo gry działa na korzyść wejherowian

73 - Kolejna bardzo dobra interwencja Ferry, po groźnej akcji Nakoulmy

75 - Górnik cały czas w natarciu jak na razie dzisiejsza szczelna obrona Gryfa jest nie do przejścia

76 – Druga zmiana w Gryfie Orlex Wejherowo

77- Nakoulma oddaje strzał w światło bramki, kolejna dobra interwencja Ferry

78 - Groźna akcja Górnika Zabrze, całe szczęście dla 'żółto – czarnych' Nakoulma strzela obok bramki