13.09.2021 09:30 4 WH/TTM

'Życie większe od Legend' - spektakl o kardynale Wyszyńskim w Luzinie

Fot. TTM

Ostatnia niedziela (12 września) to dzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji w Luzinie odbył się spektakl 'Życie większe od Legend', który przedstawiał losy prymasa Polski podczas więzienia w Prudniku.

Po południu na placu kościoła w Luzinie wystąpili aktorzy z Teatru 'A' z Gliwic i młodzi adepci z grupy teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

Spektakl odbył się z okazji 120. rocznicy urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego beatyfikacji.

To przedstawienie sięga do zapisków więziennych Wyszyńskiego, starając się przedstawić pewne realia młodym ludziom. Zapiski powstały podczas więzienia w Prudniku. W Luzinie mamy sposobność, aby podzielić się wrażliwością i zainteresować postacią Wyszyńskiego - mówi Leszek Styś, dyrektor artystyczny Teatru 'A' w Gliwicach w rozmowie z TTM.

Na scenie oprócz profesjonalistów z teatru, pojawili się młodzi aktorzy z Luzina, którzy zagrali statystów. To efekt dwudniowych warsztatów, podczas których goście z Gliwic uczyli młodzież sztuki aktorskiej.

Mam nadzieję, że ten spektakl przyniesie refleksje człowieka, który mając zniewolone ręce, miał wpływ na uwolnienie nas wszystkich - zwraca uwagę Mikołaj Dudkiewicz z GOK Luzino.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Organizatorzy mają nadzieję, że występ młodzieży podczas przedstawienia przekona ich do działania w grupie teatralnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...