20.09.2019 16:00 0 RP/Facebook

W Kępinie będą pomagać Alanowi na święcie pieczonego ziemniaka

Fot. Facebook

Polana w Kępinie – tutaj jak co roku będzie ziemniaczane szaleństwo. Edycja, która odbędzie się w sobotę 21 września, połączona jest ze zbiórką dla Alana, mieszkańca tej miejscowości. Sąsiedzi nie zawiodą go i tym razem, a jak zaznacza rodzina – cel jest blisko.

Był już „bieg dla idei”, loterie i licytacje ale kreatywność mieszkańców, o której pisaliśmy m.in. przy okazji innych wydarzeńnie zna granic. Już wielokrotnie udowadniali, że są ludźmi wielkiego serca. W sobotę 21 września po raz kolejny będą się dobrze bawić i nieść pomoc.

Fot.Facebook

Święto pieczonego ziemniaka połączone z loterią fantową i wieloma atrakcjami rozpocznie się o godzinie 9:15 zbiórką pod szkołą.

Historia Alana, który ma 11 lat i wymaga kosztownej terapii, poruszyła wiele osób. Alan urodził się jako jeden z trojaczków. Przyspieszony poród sprawił, że chłopiec od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe i autyzm. Praktycznie nie komunikuje się ze światem zewnętrznym. Szansą dla Alana jest terapia komórkami macierzystymi. Niestety, takiego leczenia nie refunduje NFZ, a jego koszty są ogromne.

Udało nam się też pozyskać 22 tysiące złotych z innych źródeł – mówi mama Alana. – Alan tak bardzo liczy na Waszą pomoc.

Udało się ustalić datę pierwszego podania komórek macierzystych. Ten historyczny dla rodziny i najbliższych moment będzie 6 listopada.

Czekamy na niego z niecierpliwością – zaznaczają bliscy Alana.

To jednak nie rozwiązuje problemu. Potrzeba pięciu podań w kilkutygodniowych odstępach, a każde z nich to wydatek rzędu ok. 12 tysięcy złotych. Do tego specjalistyczna rehabilitacja, dzięki której owoce terapii będą mogły być najlepiej wykorzystane. Łącznie tworzy się z tego niewyobrażalna kwota, zupełnie dla naszych portfeli nieosiągalna.

[IMG]3[/IMG]

Pomóc można również, wpłacając dowolny datek na stronie fundacji siepomaga.pl. Zdaniem rodziny, liczy się każda złotówka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24