16.09.2019 14:40 4 RP

Wielkie małżeńskie jubileusze w gminie Wejherowo

Fot. TTM

Prawie 50 par z wieloletnim stażem mogło poczuć się po raz kolejny jak na ślubnym kobiercu. Wszyscy spotkali się w Rajskim Dworku w Górze, żeby trochę powspominać i przypomnieć sobie „jak to było”.

To była niezwykła impreza, na którą zaproszeni zostali seniorzy, w tym roku obchodząy okrągłe i imponujące rocznice ślubu. Zdecydowana większość z nich świętowała Złote i Diamentowe Gody.

Wójt Henryk Skwarło wręczył 28 medali od prezydenta RP, Andrzeja Dudy, parom z 50-letnim stażem ślubnym, a upominki i podziękowania trafiły także do 20 par, które są ze sobą 60 lat i więcej.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od występów wokalnych dzieci ze szkoły w Górze – wspomina wójt gminy Wejherowo. – Pojawiło się wiele utworów w tym także kaszubskich, które wprowadziły miłą i rodzinną atmosferę – dodaje.

Później były medale, nagrody, podziękowania i kwiaty. Mimo ogromnej powagi całego wydarzenia, zapanowała luźna atmosfera, a po wzruszeniach na twarzach seniorów widać było, że z chęcią wzięliby ślub jeszcze raz.

Gdybyśmy mieli jeszcze raz przeżyć te 50 lat, to nic byśmy nie zmienili – wspomina pan Leon Rejh.

Każda z par miała swoją „złotą receptę” na udane małżeństwo.

Wyrozumiałość, zrozumienie i zaufanie – wyliczają państwo Szczodrowscy. – Nieraz trzeba głośno porozmawiać, a czasem pomilczeć i się przytulić – dodają z uśmiechem.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Uczestnicy tego wyjątkowego jubileuszu mogli razem spędzić czas i wspominać wspólnie przeżyte chwile. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć jubilatom kolejnych co najmniej 50 wspólnych lat, w zdrowiu, szczęściu i w miłości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24