16.09.2019 12:20 5 RP

Wejherowskie przedszkole w czołówce najlepszych inwestycji w Polsce

Fot. TTM

Przedszkole Specjalne Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie zostało wyróżnione w ramach XXIII edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Inwestycja kosztowała ponad 4,5 miliona złotych, lecz była bardzo potrzebna.

Uznanie kapituły konkursowej zyskał budynek po dawnej Wojskowej Komisji Uzupełnień przy ulicy Sobieskiego w Wejherowie, który rok temu przeobraził się w nowoczesne przedszkole dla niepełnosprawnych dzieci.

Stwierdziliśmy, że wykonana modernizacja wymaga tego, by ją zgłosić do konkursu – wspomina Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Tak też się stało. Na początku były formalności – przeglądanie zgłoszeń. Później przyszedł czas na wizję lokalną na miejscu.

Potem dopiero wyłania się finalistów z grona kilkuset zgłoszonych projektów – tłumaczy starosta. – Otrzymaliśmy informację, że jesteśmy jednym z nich i zostaliśmy zaproszeni na galę na Zamku Królewskim w Warszawie – dodaje.

W ubiegły czwartek (12 września) w placówce odbyła się konferencja oraz zawieszenie na ścianie wewnątrz budynku wyróżnienia, będącego też drugim miejscem, w kategorii „Zdrowie i opieka społeczna”.

Ta nagroda niezmiernie nas ucieszyła – z dumną mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor PZKS w Wejherowie. – W momencie, kiedy przystępowaliśmy do prac remontowych, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, co nas tak naprawdę czeka – wspomina.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Okazało się, że wszystkie ściany i stropy trzeba zburzyć i na nowo odtworzyć całe wnętrze budynku oraz dostosować dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Na szczęście, wszystko poszło pomyślnie, mimo że obiekt był w opłakanym stanie – zaznacza Mariusz Gustowski, wykonawca inwestycji.

To nie koniec dobrych wiadomości. Jeszcze w tym roku ma powstać nowy plac zabaw na zapleczu budynku, na którego dotację udało się pozyskać z programu Otwartych Stref Aktywności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24