15.09.2019 15:50 0 NW

Luzino: zebrali prawie 50 litrów krwi

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Ogromny sukces zbiórki krwi w Luzinie. Prawie 50 litrów krwi i 103 krwiodawców – to wynik niedzielnej akcji dedykowanej choremu na białaczkę Maćkowi.

W niedzielę 15 września przy kaplicy MB Różańcowej w Luzinie ponownie można było oddać krew. Życiodajny płyn zbierany był tym razem dla 6-letniego chłopca, mieszkańca Rumi.

Zbiórka cieszyła się bardzo dobrą frekwencją. Wiele osób przyszło oddać krew po raz pierwszy. Nie zawiedli także mieszkańcy Rumi, którzy zdecydowali się wesprzeć chłopca w walce z chorobą. Łącznie zgłosiło się 128 osób, z czego krwi nie mogło oddać jedynie 25 chętnych.

W krwiobusie udało się uzbierać 24,300 litra krwi. Drugi punkt poboru uzyskał nie wiele gorszy wynik, bo aż 22,05 litra płynu. Jak podkreśla Katarzyna Szczepaniak, współorganizatorka akcji – to naprawdę niesamowity wynik.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

A wynik ten cieszy szczególnie, że ze względów technicznych w krótkim czasie trzeba było zorganizować miejsce zastępcze na plebanii kościoła. Tam znalazły się cztery stanowiska stacjonarne. Polowe warunki oraz kapryśna pogoda, jak się okazuje, nie przeszkodziły w niesieniu pomocy i uzbieraniu sporej ilość życiodajnego płynu.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Kolejna zbiórka zaplanowana jest na 1 grudnia 2019 roku, w tym samym miejscu. Nie wiadomo jeszcze czy będzie ona także dedykowana Maćkowi czy innej potrzebującej osobie. Jak podkreśla organizatorka – wszystko zależy od tego, w jakim stanie zdrowia będzie na tamten czas młody mieszkaniec Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24