06.09.2019 08:00 2 NW

W Luzinie będą zbierać krew dla chorego Macieja

Fot. Marek Trybański/TTM

W niedzielę (15 września) w Luzinie odbędzie się zbiórka krwi. Życiodajny płyn będzie tym razem zbierany na chorego na białaczkę Maćka z Rumi.

Dołączyć do grona honorowych dawców krwi będzie można w niedzielę (15 września). Dwa krwiobusy staną w godzinach 9:00–14:00 przy kaplicy MB Różańcowej w Luzinie, przy ul. Jana Pawła II 26. Życiodajny płyn niezbędny jest do życia 6-letniemu Maciejowi, który od czerwca br. choruje na białaczkę limfoblastyczną i od czerwca leży w szpitalu, na oddziale hematologii.

Ze swojej strony namawiam wszystkich, nie tylko mieszkańców Luzina, by przyjechali oddać krew i pomogli choremu chłopcu – podkreśla Katarzyna Szczepaniak, współorganizatorka akcji.

Natomiast osoby, które nie będą mogły pojawić się tego dnia na zbiórce, mogą oddać krew w punkcie krwiodawstwa z dedykacją: Maciej Labuhn, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, oddział Hematologii Dziecięcej, ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk.

Warto dzielić się krwią, bo nigdzie jej nie kupimy – bez względu na to, ile będziemy mieli pieniędzy. Ponadto, oprócz pomocy Maćkowi, z tej krwi tworzone są specjalne preparaty, osocze czy płytki. Tym samym pomagamy także innym ludziom. Jest to jedyna rzecz, której nikt nie wyprodukuje, więc warto dzielić się nią między sobą – podkreśla Katarzyna Szczepaniak,

Mat. pras.

Przy okazji oddawania krwi, możliwe będzie także zostanie potencjalnym dawcą szpiku. Wchodząc do krwiobusu, Wystarczy powiedzieć o tym pielęgniarkom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24