07.09.2019 10:30 5 raz

Przybędzie ‘szklanych dachów’ w podwejherowskich miejscowościach

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Władze gminy Wejherowo poinformowały, że został ogłoszony nabór wniosków na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach należących do osób prywatnych.

Jak czytamy w komunikacie gminy Wejherowo, „o dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji”.

Dofinansowanie obejmuje przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych – dodali gminni urzędnicy.

Nabór wniosków trwa do 20 grudnia 2019 r. lub do wyczerpania środków. Wszelkie szczegóły na temat programu dostępne są w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (ul. Konstruktorska 1, tel. 22 45 90 387, e mail: [email protected]). Strona internetowa z ogłoszeniem o naborze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24