04.09.2019 09:30 0 mike/Airport.gdansk.pl

Nowości na gdańskim lotnisku: Połączenie do Bari i więcej samolotów

Fot. Jakub Przewięźlikowski/Airport.gdansk.pl

Port Lotniczy Gdańsk kontynuuje politykę rozwoju siatki połączeń. Od 1 czerwca 2020 roku będzie można polecieć ze stolicy Pomorza bezpośrednio do włoskiego miasta Bari. To jednak nie koniec dobrych wieści. Wizz Air zwiększy częstotliwość lotów, m.in. do Skandynawii, w Gdańsku będzie stacjonowała dodatkowa, ósma maszyna przewoźnika, a poza tym cztery samoloty zostaną wymienione na nowocześniejsze Airbusy A320neo.

We wtorek (3 września) w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele Wizz Air poinformowali o swoich planach na najbliższą przyszłość. Po raz kolejny strategia rozwoju węgierskiego przewoźnika w Polsce opiera się na wzmocnieniu pozycji w Gdańsku. Pasażerów, którzy korzystają z usług gdańskiego lotniska, na pewno zainteresuje możliwość bezpośredniego połączenia do włoskiego Bari. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Bardzo się cieszymy z tak wielu nowości dla Gdańska. Połączenie do Bari to już 38. kierunek, który uruchamia z Gdańska Wizz Air, nasz bardzo dobry partner biznesowy. Nowy kierunek to kolejna propozycja dla mieszkańców Pomorza, by na wakacje polecieć do Włoch – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Mat pras.

To jednak nie koniec nowości na gdańskim lotnisku. Wizz Air zwiększy z 39 do 55 częstotliwość połączeń do dziewięciu już obsługiwanych miast. Częściej będzie można skorzystać z lotów do Oslo, Alesund, Bodo, Stavanger, Trondheim i Haugesung w Norwegii, do szwedzkiego Malmo, niemieckiej Bremy i na Islandię.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24