30.08.2019 14:50 3 mike/KPP Wejherowo

Mundurowi dbają, aby wakacje nad wodą zakończyły się bezpiecznie

Fot. KPP Wejherowo

Wyjątkowo upalny koniec wakacji sprawia, że nad brzegami akwenów nie brakuje miłośników rekreacji. To oznacza więcej pracy dla policjantów, również w powiecie wejherowskim, którzy szczególną uwagę skupiają na tzw. dzikich kąpieliskach.

Pogoda w ostatnie dni sierpnia jest niezwykle łaskawa dla osób, które zaplanowały spędzenie wolnego czasu nad wodą. I choć okres wakacji nieuchronnie dobiega końca, niekoniecznie można to odczuć w okolicach jezior. Tam nie brakuje miłośników wodnej rekreacji.

Policjanci z wejherowskiej komendy przez całe wakacje prowadzą kontrole takich właśnie miejsc. W ostatnich dniach kontrole dzikich kąpielisk prowadzili funkcjonariusze z Gniewina oraz z Wejherowa. Policjanci odwiedzili między innymi Jezioro Zawiat w Bieszkowicach oraz Jezioro Żarnowieckie w Nadolu – informuje sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Fot. KPP Wejherowo

Celem akcji były przede wszystkim działania prewencyjne, w tym zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym i reagowanie na każdy przejaw naruszenia prawa. Niezależnie od wieku wypoczywających nad wodą, ważne jest także uświadamianie zagrożeń wynikających z korzystania z „dzikich kąpielisk”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24