27.08.2019 13:09 3 mike

Seniorzy w powiecie wejherowskim otrzymają darmowe szczepienia

Źródło: Powiat Wejherowski/Facebook

W ramach drugiej edycji bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom, Starostwo Powiatowe w Wejherowie podpisało porozumienie z Zarządem Szpitali Pomorskich. W ramach współpracy ponad 200 seniorów z terenu powiatu będzie mogło skorzystać z darmowego programu.

Podpisanie umowy z władzami powiatu wejherowskiego i przedstawicielami spółki Szpitale Pomorskie miało miejsce w poniedziałek (26 sierpnia). Program jest skierowany do ponad 200 seniorów, a same szczepienia będą realizowane w Wejherowie i Redzie.

Z programu bezpłatnych szczepień mogą skorzystać:

– osoby powyżej 65. roku życia;

– mieszkańcy powiatu wejherowskiego;

– osoby niezaszczepione przeciwko pneumokokom;

– seniorzy leczeni z powodu schorzeń układu oddechowego lub innych chorób, które stanowią wskazania do szczepienia.

W grupie ryzyka zakażeń pneumokokami są dzieci poniżej piątego roku życia i osoby, które mają co najmniej 65 lat, zwłaszcza jeśli wcześniej cierpiały na schorzenia układu sercowo-naczyniowego bądź choroby układu oddechowego. Obecnie w Polsce obowiązkowymi szczepieniami przeciwko pneumokokom są objęte wszystkie dzieci urodzone po 31 grudnia 2017 roku.

Pneumokoki to bakterie, które odpowiadają za najczęstsze przyczyny zakażeń bakteryjnych w obrębie gardła czy nosa. Często nie wywołują objawów chorobowych, jednak u dorosłych mogą się przyczynić do poważnych infekcji zagrażających życiu. Najgroźniejsze z powikłań obejmują posocznicę, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy zapalenie płuc.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24