25.08.2019 20:13 3 Kwt

Gminne dożynki gminy Luzino, czyli świętowanie z pompą

fot. Karina Labuda

Występy muzyczne zespołów disco polo, festyn czy turniej sołectw, to wszystko i wiele innych wydarzeń czekało na uczestników dożynek gminy Luzino.

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W trakcie wydarzenia rolnicy dziękują za plony i proszą o jeszcze lepsze w przyszłym roku. Dożynkom towarzyszą różne praktyki i zwyczaje związane na przykład z tworzeniem wieńców.

Tegoroczne dożynki gminy Luzino odbyły się w niedzielę (25 sierpnia) na placu przy boisku gminnym w Luzinie. Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 13:30 uroczystą mszą dziękczynną w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Luzinie. Po uroczystości nastąpił przejazd korowodu dożynkowego i wówczas rozpoczął się festyn.

W tym dniu nie zabrakło koncertu Gminnej Orkiestry Dętej oraz turnieju sołectw. Zagrały zespoły Fliger, Shantel, Blue Angels. O godzinie 21:15 na scenie pojawi się Lamaro. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz sztucznych ogni.

fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda fot. Karina Labuda


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24