25.08.2019 08:40 0 Kwt/UG Wejherowo

Mieszkańcy gminy Wejherowo mogą ubiegać się o dofinansowanie

fot. archiwum

Mieszkańcy gminy Wejherowo mogą ubiegać się o dofinansowanie na podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej. W styczniu 2020 roku mija termin ubiegania się o częściowy zwrot kosztów poniesionych w wyniku tej inwestycji.

O dofinansowanie można ubiegać się w ciągu 6 miesięcy od dnia oddania do użytku sieci kanalizacyjnej, do której przyłącze zostało włączone.

Wyjątkiem są podłączenia wymagające: wybudowania przepompowni przydomowej, sporządzenia projektu, wykonania wcinki do sieci kanalizacyjnej, gdzie o dofinansowanie można ubiegać się bezterminowo – informuje gmina Wejherowo.

Sieci oddane do użytku, dla których termin ubiegania się o dofinansowanie upływa na początku przyszłego roku to między innymi rejon ulicy Jagodowej w Gościcinie, rejon ulicy Pogodnej, Wichrowe Wzgórza, Maciejkowej, Lipowej (część), Napierały, Klonowej w Kąpinie, rejon ulicy Jeżynowej, Głogowej i Cyprysowej oraz Kasztanowej w Łężycach.

Dla pozostałych sieci kanalizacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Wejherowo, sześciomiesięczny termin ubiegania się o dotację już minął.

Wszelkie formalności związane z wykonaniem przyłączenia do sieci należy realizować w PEWIK Gdynia – Biuro Obsługi Klienta, ul. Witomińska 21, 81–311 Gdynia, tel. (58) 66 87 311 (BOK).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24