20.08.2019 14:50 3 mike/MOSG

Sześciu zatrzymanych jednego dnia na gdańskim lotnisku

Fot. MOSG

Trwa seria zatrzymań na gdańskim lotnisku. W miniony poniedziałek (19 sierpnia) pogranicznicy z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, na co dzień pełniący służbę w Porcie Lotniczym Gdańsk, zatrzymali aż sześciu poszukiwanych, w tym mieszkańca powiatu wejherowskiego.

W ubiegły piątek informowaliśmy o trzech zatrzymanych mężczyznach na gdańskim lotnisku podczas długiego weekendu sierpniowego. Tym razem niezwykle pracowitym dniem dla gdańskich pograniczników okazał się poniedziałek (19 sierpnia). Tylko jednego dnia zatrzymali oni aż sześć osób.

Tuż po północy, po przylocie z Londynu do kontroli granicznej stawił się 43-letni Polak na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze ustalili, że był poszukiwany przez częstochowską prokuraturę celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności procesowych. Osobę osadzono w pomieszczeniach gdańskiej Policji – czytamy na stronie MOSG.

Kolejnym zatrzymany okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który zamierzał odlecieć do Albanii. Okazało się, że poszukuje go Sąd Rejonowy Gdańsk Północ, w związku z koniecznością odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności. To sankcja za nieuiszczenie grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych. Mężczyznę przewieziono do aresztu śledczego w Gdańsku.

W tym samym kierunku co wspomniany mieszkaniec powiatu wejherowskiego chciał się udać 52-letni gdańszczanin. Co więcej, okazało się, że jest poszukiwany za podobne przestępstwo. Ponieważ nie iścił grzywny w wysokości 220 złotych, miał do odbycia pięć dni pozbawienia wolności. Tym razem jednak zatrzymany zdecydował się zapłacić zaległość na miejscu i uniknął zatrzymania, choć na samolot już nie zdążył.

39-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany tuż po przylocie z Bristolu. Prokuratura Rejonowa w Elblągu poszukiwała go celem osadzenia w tymczasowym areszcie na 14 dni. Został osadzony w gdańskim areszcie – informują pogranicznicy z Gdańska.

Wśród zatrzymanych byli nie tylko Polacy. Jednym z nich był 46-letni obywatel Ukrainy. Również i w tym przypadku chodziło o nieuregulowanie grzywny, tym razem w wysokości 800 złotych. Ponieważ mężczyzna zdecydował się uregulować zaległość na miejscu, nie został aresztowany. Z takiej możliwości nie skorzystał 53-latek z powiatu lipnowskiego, poszukiwany w celu odbycia 10 dni pozbawienia wolności. Kwota zaległości wynosiła 200 złotych – mężczyzna został zatrzymany.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej nie mogą narzekać na brak pracy. Zatrzymali już łącznie 158 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24