16.08.2019 14:00 0 mike/MOSG

Pracowity długi weekend pograniczników na gdańskim lotnisku

Fot. MOSG

Z reguły długi weekend nie oznacza dla przedstawicieli służb mundurowych czasu wytchnienia. Podobnie jest na gdańskim lotnisku, gdzie 15 i 16 sierpnia pogranicznicy zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi.

Pierwszym z zatrzymanych był 36-latek, mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, który przyleciał z Edynburga. Okazało się, że był on poszukiwany przez elbląską prokuraturę rejonową w związku z niewywiązywaniem się z obowiązku płacenia alimentów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny zatrzymany przyleciał do Gdańska z Londynu. Poszukiwania 35-latka, na stałe mieszkającego w Wielkiej Brytanii, prowadził Sąd Rejonowy w Chorzowie. Tym razem nie było konieczne umieszczenie go w areszcie.

W trakcie czynności służbowych strażnicy graniczni ustalili, że zatrzymany ma możliwość uwolnienia się od kary zastępczej w przypadku uregulowania zaległej grzywny prawie 2 tys. zł, z czego skorzystał i został zwolniony – podają pogranicznicy z Gdańska.

W przypadku trzeciego z zatrzymanych konieczne było zastosowanie środków przymusu bezpośredniego. Gdy w trakcie kontroli granicznej okazało się, że 35-latek z powiatu kartuskiego ma do odbycia karę dwóch lat więzienia, ten postanowił zbiec z lotniska.

Mężczyzna próbował uciec spod kabin kontrolerskich w terminalu przylotów, ale natychmiast został obezwładniony przez strażników granicznych i zatrzymany – podsumowują strażnicy graniczni z MOSG.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24