18.08.2019 15:30 0 raz

‘Leśny orzeł’ ma szansę na ustanowienie rekordu Guinnessa

fot. Nadleśnictwo Lipusz

Minęły dwa lata od nawałnicy, która na terenie Pomorza wyrządziła potężne szkody, głównie w drzewostanie Nadleśnictwa Lipusz. Teraz rośnie nowy las – w tym nietypowy, bo z lotu ptaka będzie tworzył polskie godło. Tym samym powstanie największy tego rodzaju wizerunek na świecie.

Godło Polski zostało posadzone w październiku w ubiegłym roku. W miejscu, gdzie było epicentrum huraganu, który w sierpniu 2017 roku zniszczył tamtejsze lasy. Tylko w Nadleśnictwie Lipusz silny wiatr powalił aż 2,3 mln metrów sześciennych drzew. W sadzeniu, które zorganizowano po uprzątnięciu terenu, wzięło udział aż 3 tys. osób, w tym 1200 harcerzy, a nad ich bezpieczeństwem czuwało prawie 200 leśników.

Minęły dwa lata i „Leśny orzeł” – jak powstające dzieło nazwali pracownicy Nadleśnictwa Lipusz – jest coraz bliżej ustanowienia rekordu Guinessa. Już wykonano pomiar geodezyjny, zakończono pierwszy etap procedury, tym samym zakwalifikowano leśne godło tej prestiżowej listy.

Na ostateczne przyznanie rekordu leśnicy z Lipusza będą musieli poczekać do zwarcia koron drzew oraz ich przebarwienia – podali pracownicy Lasów Państwowych.

Do stworzenia wizerunku godła użyto niemal 400 sadzonek modrzewia, który stanowi pazury i koronę, ponad 23 tys. brzozy oraz 67 tys. sosny będącej tłem. Rozpiętość skrzydeł posadzonego orła to 300 metrów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24