18.08.2019 11:30 7 raz

Nie płacą podatków, mimo że żyje się lepiej

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Sytuacja materialna mieszkańców się poprawiła, ale wielu nadal nie zamierza płacić podstawowych rachunków. A to może zdezorganizować pracę Zakładu Komunalnego w gminie Choczewo. Dlatego wójt wystosował apel do miejscowych dłużników.

"Z przedstawionego przez wójta gminy Choczewo Raportu o Stanie Gminy za rok 2019 wynika, że brak regularnego dokonywania opłat podatkowych stanowi znaczny uszczerbek dla budżetu gminy. Według informacji bieżących, sytuacja nie ulega poprawie" – czytamy w biuletynie samorządowym gminy Choczewo.

Do tej sytuacji ustosunkował się gospodarz samorządu, wójt Wiesław Gębka.

W związku z tym, że pewna ilość mieszkańców posiada w stosunku do gminy oraz Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej różnego rodzaju zaległości w opłatach podatkowych, czy też za wodę i ścieki, postanowiłem skorzystać z prawa i przedstawić radnym propozycję uchwały o wpisywaniu dłużników do Krajowego Rejestru Długów – zapowiedział włodarz Choczewa i okolic. – Mieszkańcy, którzy nie płacą, lub nie chcą skorzystać z możliwości rozłożenia zaległości na raty, muszą wiedzieć, że z tego powodu będą ponosić konsekwencje – podkreślił.

Jak dodał Gębka, "rosnące zaległości dłużników wpływają negatywnie na pracę Zakładu Komunalnego, który, nie otrzymując zapłaty za wykonywane usługi, traci płynność finansową".

A przecież zakład ten musi płacić pracownikom za ich pracę i w należytym stanie utrzymywać instalacje – dodał. – Z powodu wprowadzenia programu 500 plus i innych dodatków sytuacja materialna mieszkańców w ostatnim czasie zdecydowanie się poprawiła, więc nie widzę powodu, aby mieszkańcy nie byli w stanie płacić podstawowych rachunków.

Stąd apel wójta, by dłużnicy przyszli do urzędu gminy i skorzystali ze wspomnianej możliwości rozłożenia długów za raty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24