09.08.2019 11:25 0 mike

W Kąpinie pobiegną, by pomóc choremu Alanowi

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

„W grupie siła” – mówią mieszkańcy Kąpina i jednoczą się, by wspólnie pomóc ciężko choremu Alanowi z ich wsi. Oprócz prowadzenia zbiórek pieniędzy, postanowili zorganizować wydarzenie, w którym będzie można połączyć aktywność fizyczną z działalnością dobroczynną. Chodzi o imprezę kąpiński „Bieg dla idei”, która odbędzie się 1 września.

Historia Alana, mieszkańca Kąpina, który ma 11 lat i wymaga kosztownej terapii, poruszyła wiele osób. Alan urodził się jako jeden z trojaczków. Przyspieszony poród sprawił, że chłopiec od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe i autyzm. Praktycznie nie komunikuje się ze światem zewnętrznym. Szansą dla Alana jest terapia komórkami macierzystymi. Niestety, takiego leczenia nie refunduje NFZ, a jego koszty są ogromne.

Naszym celem i marzeniem jest jakakolwiek forma komunikacji z Alanem, której na dzień dzisiejszy w ogóle nie ma. Chciałabym wiedzieć, kiedy moje dziecko coś boli, czy jest głodny, gdy mu dobrze lub źle – mówi pani Jolanta, mama Alana za stronie Siepomaga.pl, gdzie każdy może wesprzeć zbiórkę na rzecz leczenia chłopca.

Inną formą pomocy są różnego rodzaju licytacje, w których można wziąć udział, dzięki profilowi facebookowemu Komórki macierzyste dla Alana.

Miłośnicy aktywności fizycznej, a zarazem – osoby wielkiego serca, będą mogli pomóc Alanowi poprzez uczestnictwo w „Biegu dla idei”. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Eco-Kąpino i sołtys miejscowości. Bieg lub marsz nordic walking odbędą się na trasie pięciu kilometrów. W odrębnej rywalizacji wystartują dzieci.

Zapisz się na bieg lub marsz i baw się dobrze. Jeśli nie możesz wziąć udziału w rywalizacji sportowej, to weź udział w kiermaszu ᄃᄌlub loterii fantowej, która jednocześnie będzie trwała na miejscu wydarzenia. Wszystkie środki pieniężne zebrane w tym dniu zostaną przekazane na leczenie Alana. Serdecznie zapraszamy. Bądźmy razem tego dnia! – zachęcają organizatorzy imprezy na Facebooku.

Opłata wpisowa za udział w biegu wynosi co najmniej 10 złotych. Wszystkie środki z tego tytułu również będą przeznaczone na rzecz Alana.

Źródło: Facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24