10.08.2019 14:02 17 Kwt/KPP Wejherowo

Wejherowo: Prawie 200 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Źródło: KWP Gdańsk

Nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, akty wandalizmu, nielegalne rajdy samochodowe, wałęsające się bezpańskie psy, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, żebractwo, używanie środków odurzających czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. To tylko część zagrożeń, jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od 20 czerwca 2019 roku do końca lipca wejherowscy policjanci odnotowali 194 sygnały napływające od osób, którzy chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

Od początku wakacji na terenie powiatu wejherowskiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości (59) z czego potwierdzonych zostało aż 40 zgłoszeń. Aby potwierdzić otrzymane sygnały i wyeliminować to zagrożenie, w rejony wskazany na mapie zagrożeń, kierowane były zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policji. Ponadto mieszkańcy powiatu zaznaczali na KMZB miejsca, w których dochodziło do nieprawidłowego parkowania pojazdów (34) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (42). Poza przekraczaniem dozwolonej prędkości, stanowiło to zdecydowaną większość wszystkich sygnałów społecznych – informuje KPP Wejherowo.

Dzięki współpracy mieszkańców i turystów z policjantami, efektywniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24