03.08.2019 14:30 0 raz

Młodzi programowali roboty i zwiedzali Kaszuby w ramach Letniej Akcji

Fot. UG Wejherowo

Programowanie, tańce, spektakle teatralne czy spotkania z ciekawymi osobami. Nudy nie było – młodzież z gminy Wejherowo wzięła udział w Akcji Letniej.

Zakończyła się Akcja Letnia, podczas której odbywały się zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży – informują przedstawiciele gminy Wejherowo. I przypominają, że w tym roku warsztaty odbywały się w Dworku Drzewiarza, Bibliotece Publicznej w Bolszewie i w nowej filii nr 3 Biblioteki w Bieszkowicach. Ale nie tylko tam, bo także w sołectwach: Gniewowo, Warszkowo, Orle, Nowy Dwór Wejherowski, Zbychowo, Łężyce i Reszki.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach z programowania robotów, tanecznych, sportowych, decopuage, ceramicznych. Były także pokazy chemiczne i eksperymenty naukowe, warsztaty edukacyjne, turnieje gier planszowych – podają urzędnicy.

Fot. UG Wejherowo

Dodają, że dzieci biorące udział w Akcji Letniej mogły również obejrzeć spektakl „Dzwonnik z Notre Dame” w wykonaniu aktorów teatru „Blaszany Bębenek”, spotkać się z autorem książek dla dzieci i młodzieży Arkadiuszem Niemirskim oraz pojechać na wycieczkę do Osady Łowców Fok w Rzucewie.

Fot. UG Wejherowo

Nad aktywnym, kreatywnym i bezpiecznym wypoczynkiem czuwali pracownicy Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo – zapewnili przedstawiciele samorządu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24