Już pierwszego sierpnia rozpoczyna się nabór uczestników do najnowszego programu Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku - „Gotowi na zmiany”. Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych powyżej 45 roku życia oraz pracodawców.
Na pozytywne zmiany będą mogli liczyć bezrobotni, uczestnicy najnowszego projektu PUP w Gdańsku - „Gotowi na zmiany”. Jest on adresowany do mieszkańców Gdańska oraz powiatu gdańskiego, którzy ukończyli już 45 lat. W ramach programu 128 jego beneficjentów objętych zostanie różnorodnymi formami wsparcia. 100 bezrobotnych zostanie skierowanych na szkolenia, 11 na staż, a 17 osób zostanie zaktywizowanych poprzez prace interwencyjne (prace interwencyjne to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej między pracodawcą a powiatowym urzędem pracy). Bezrobotni, którym zaproponowane zostanie szkolenie będą mogli wybrać 1 z pośród 8 zaproponowanych im kursów: Podstawy księgowości, Obsługa kas fiskalnych, Samodzielna księgowa, Bukieciarstwo I i II stopnia, Obsługa komputera, Pracownik projektów finansowanych ze źródeł UE, Zarządzanie projektami finansowanymi ze źródeł UE oraz Opiekunka środowiskowa. W przypadku szkoleń zajęcia ruszą jeszcze w sierpniu, prace interwencyjne oraz staże rozpoczną się we wrześniu.
Zainteresowani udziałem w projekcie mogą się zgłaszać do Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku od 1 do 17 sierpnia br. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: - /58/ 732-52-40 (staże) - /58/ 732-52-62 (prace interwencyjne) - /58/ 732-53-03 (szkolenia)
Do udziału w projekcie zgłaszać się mogą także pracodawcy. Dla nich PUP przygotował dwie ciekawe propozycję.
Pierwsza z nich zainteresuje firmy, które zamierzają utworzyć miejsce pracy i zatrudnić
nowego pracownika. Zgodnie z założeniami projektu, jeśli na nowy etat przyjęta zostanie
osoba bezrobotna biorąca udział w programie „Gotowi na zmiany”, wówczas pracodawca
uzyska od PUP refundację części kosztów wynagrodzenia i składek ZUS przez okres aż 12
miesięcy.
Druga oferta kierowana jest natomiast do firm, które gotowe są przyjąć na 6 miesięcy stażystę. Tutaj największą korzyścią jest pozyskanie nowego pracownika. Wszystkie koszty związane z jego przyjęciem, w tym badania lekarskie oraz comiesięczne wynagrodzenie stażysty pokryje PUP. Warto jednak zaznaczyć, że do udziału w projekcie w pierwszej kolejności będą zapraszani pracodawcy, którzy po ukończeniu stażu przewidują zatrudnienie uczestnika programu.
Rekrutacja pracodawców do udziału w projekcie rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa 16 dni. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: -/58/ 732-53-33 (staże) -/58/ 732-52-62 (refundacje)
Program jest finansowany z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej przeznaczonej na aktywizację osób bezrobotnych w wieku 45+