27.07.2019 13:10 0 raz

Odpowiedzieli na apel i oddali krew

TTM

Już niejednokrotnie informowaliśmy, że w województwie pomorskim zaczyna brakować krwi, niezbędnej m.in. do przeprowadzania operacji. To efekt większej liczby wypadków oraz malejącej liczby honorowych dawców w wakacje. Dlatego tak ważne są akcje krwiodawstwa jak ta, którą przeprowadzono w sobotę 27 lipca w Bolszewie.

Życiodajny płyn potrzebny od zaraz. Drastycznie spadła ilość krwi pobieranej od dawców. W związku z tym w Bolszewie, odbyła się zbiórka krwi. Podczas zbiórki była możliwość oddania próbki do bazy danych potencjalnych dawców szpiku oraz oddać krew ze wskazaniem na konkretną osobę.

Przypomnijmy, w województwie pomorskim pilnie poszukiwani są krwiodawcy grup krwi: 0 RhD minus, A RhD minus i B RhD minus.

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie wrażliwi są źródłem bezinteresownej pomocy. Oddając krew, ratujesz zagrożone życie! Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – informują organizatorzy wydarzenia.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM

Warto zaznaczyć, że aby zostać krwiodawcą, trzeba mieć 18–65 lat, dobre zdrowie i jeden z dokumentów tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka, książeczka wojskowa z wpisanym nr PESEL).

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i napić się wody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24