24.07.2019 11:33 11 mike

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji

Fot. Czytelnik

W środowy (24 lipca) poranek na trasie Góra–Zamostne doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym volkswagenem, mieszkaniec powiatu wejherowskiego, zderzył się z pojazdem marki Audi. Obaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń, jednak okazało się, że domniemany sprawca kolizji był nietrzeźwy.

W środę (24 lipca) przed godziną 6:00 rano dyżurny z wejherowskiej komendy powiatowej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zamostne. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, jak również wyjaśnieniem jego okoliczności.

Ze wstępnych informacji wynika, że 40-latek kierujący samochodem marki Volkswagen, jadąc w kierunku Wejherowa, najprawdopodobniej przekroczył oś jezdni i zderzył się z osobowym audi – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na miejscu sprawdzono trzeźwość obu kierujących. Kierowca audi był trzeźwy, natomiast u mężczyzny, który prowadził volkswagena, wykazano ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście, uczestnicy tego zdarzenia drogowego nie doznali poważniejszych obrażeń ciała.

Fot. Czytelnik

Wobec sprawcy kolizji zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do wejherowskiego sądu. Będzie on musiał również odpowiedzieć za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24